בית משפט השלום בראשון לציון הורה הבוקר (חמישי) לשחרר למעצר בית את אלכסנדר לייבמן, נהג האוטובוס בקו 947 שחשוד בגרימת מותם של ארבעה נוסעים ופציעתם של 14 נוספים בתאונה הקשה סמוך לנתב"ג בערב יום ראשון. לייבמן ישלח למעצר בית בן 5 ימים, זאת למרות בקשת המשטרה להשאירו במעצר מלא מחשש שישבש את החקירה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בחקירתו הכחיש הנהג בן ה-44 מחיפה כי מכשיר הטלפון הנייד הוא מה שגרם לו לסטות מהכביש ולהתנגש בתחנת הבטון. הוא חשוד בגרימת מוות ברשלנות, נהיגה בקלות דעת וסטייה מנתיב. במשטרה ביקשו להאריך את מעצרו מחשש שהוא עלול לשבש מהלכי משפט, אך השופטת מתחה ביקורת על הבקשה ואמרה: "אין שום הצדקה להארכת מעצרו"‎. מהמשטרה נמסר: "בהמלצת בית המשפט ובהסכמת הצדדים, שוחרר החשוד למעצר בית בן חמישה ימים ובתנאים מגבילים. החקירה נמשכת".

הנהג בתאונת האוטובוס שפגע בבטונדה
הנהג בתאונת האוטובוס שפגע בבטונדה | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

לייבמן אמר לחוקרים שהוא לא היה עייף לפני התאונה ולא השתמש בטלפון הנייד שלו, שהיה לטענתו בכלל בתיק. הנהג גם תיאר כי אינו זוכר מה קרה ברגעים שקדמו לתאונה. מהמשטרה נמסר זמן קצר לאחר מעצר הנהג כי לייבמן משתף פעולה, ונמצא ב"מצב נפשי קשה מאוד". במשטרה לקחו מהנהג בדיקות דם על מנת לשלול שהיה תחת השפעת סמים או אלכוהול.

תאונת האוטובוס שנפגע מבטונדה
תאונת האוטובוס שנפגע מבטונדה | צילום: אביב הרץ, TPS

מחקירה הראשונית של התאונה שגבתה את חייהם של 4 נוסעים עולה כי לפני ההתנגשות בתחנה, האוטובוס סטה מנתיבו. הבטון חצה את האוטובוס ופילח את צדו הימני.

לייבמן הצטרף לאגד לפני כשנתיים. בכיר בחברה אמר השבוע לחדשות 12: "הלוואי על כולם נהג כמוהו, אנחנו מופתעים ממה שקרה לו. הוא נהג מקצועי שאפשר לסמוך עליו. הוא עבר אצלנו את ההכשרה בהצטיינות. העמדנו לרשות החוקרים את כל המידע שיש בידינו, בתקופה אצלנו הוא לא צבר שום עבירת תנועה. גם כשהיא מעורב בשתי תאונות קלות מאוד, בהן מישהו שפשף את האוטובוס, זה לא היה באשמתו".