נערה בת 13 מפתח תקווה הבחינה במהלך יום הכיפורים בקשיש שלטענתה הטריד אותה מינית בעבר, וסיפרה על כך לאחיה. כעבור זמן קצר התקבלו במשטרה דיווחים על כך שאותו קשיש מותקף בידי מספר נערים. השוטרים שהגיעו למקום מצאו את בן ה-70 כשהוא מדמם מראשו. האח, לוחם ביחידה מובחרת בצה"ל, טען כי הקשיש נפל מאופניו, אולם עדי ראיה והקשיש עצמו טוענים לתקיפה. המשטרה מסרה היום (רביעי) כי טענות הנערה ואירוע התקיפה בחקירה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לדברי המשטרה, האירוע החל בכך שהתקבלו מספר דיווחים מאזרחים על נערים שתוקפים אדם מבוגר ברחוב שבט בפתח תקווה, ומנסים לקחת ממנו את אופניו. הכוח שהוקפץ למקום איתר את הקשיש כשבגדיו מגואלים בדם והוא פצוע בראשו, לאחר שלדבריו שהותקף על ידי מספר צעירים שקראו לו "פדופיל". במקום נכחו גם הצעירים והנערה בת ה-13, שסיפרה כי לפני כשנתיים אותו אדם חשף את עצמו בפניה, ולאחר שהבחינה בו סיפרה על כך לאחיה.

אילוסטרציה (צילום: 123RF, חדשות)
מטריד מינית או קורבן לתקיפה? (אילוסטרציה) | צילום: 123RF, חדשות

במשטרה אף ציינו כי האח הכחיש בפני השוטרים בשטח שהכה את הקשיש, וטען כי ניסה, בסיוע חבריו, לעכב את אותו כדי שלא יעזוב את המקום. הוא אף טען כי פציעתו של בן ה-70 נבעה מכך שנפל מאופניו. לאחר מכן הובאו אחיה של הנערה והקשיש אל תחנת המשטרה להמשך בדיקת נסיבות האירוע.

הקשיש סיפר בעדותו בתחנה כי הוכה על ידי שלושה צעירים, כשאחד מהם הטיח בו כי התעסק עם אחותו וניסה להימלט מהמקום. אחיה של הנערה, שנחקר בחשד לתקיפה ולפציעת הקשיש, טען כי בן ה-70 נפצע בזמן שניסה להימלט מהמקום. בסיום החקירה שוחררו האח והקשיש, ותואמה חקירת ילדים לנערה על מנת לבדוק טענותיה על הטרדה מינית. עם השלמת חקירת הילדים, ייחקר גם הקשיש - שהגיש במקביל תלונה על תקיפה.

"תקיפה? לא היה ולא נברא"

אחד הנערים שעוכבו לחקירה באירוע בפתח תקווה שוחח עם חדשות 12 והכחיש את טענות הקשיש כי הותקף באלימות: "לא היה ולא נברא. בקושי תפסנו אותו, רק עשינו לו מעצר אזרחי וחסמנו אותו מכל מיני כיוונים. הוא דפק פניה חדה ועף עם האופניים לרצפה... הוא בעצמו אמר לנו 'אני בחיים לא אחזור לפה, בבקשה תעזבו אותי... אני לא אעשה את זה שוב'. הוא הודה לנו בפרצוף מה עשה, הוא ידע למה באנו אליו. אמר שלא יעשה את הדברים האלה שוב".

הנער סיפר כי בשעות הצהריים של יום הכיפורים סיפרו לו שמסתובב בשכונה פדופיל - והוא וחבריו הלכו לחפש אותו. בהמשך, נודע לנערים כי אחיה של נערה שלכאורה הוטרדה מינית בידי אותו אדם תפס אותו. "הוא הסתובב בשכונה עם האופניים, כנראה ניסה לתפוס עוד קורבן. אחותו רצה הביתה מפוחדת בוכה. אחיה שאל מה קרה והיא אמרה 'אותו אדם של פעם שעברה מסתובב פה עוד פעם'".

אילוסטרציה (צילום: חטיבת דוברות המשטרה, חדשות)
"לא נגענו בו בכלל". אילוסטרציה | צילום: חטיבת דוברות המשטרה, חדשות

"הוא תפס לו את האופניים שלא יברח, ואנחנו הגענו לשם ועזרנו לו לתפוס אותו", המשיך. "לא הרמנו עליו שום אצבע, לא נגענו בו בכלל... עצרנו אותו. הוא ניסה לברוח לנו עם אופניים חשמליים והצליח איכשהו להתחמק... באנו מכל מיני כיוונים, סגרנו עליו ולא היה לו לאן לפנות אז הוא נתן פנייה חדה, עף מהאופניים ונפל על הפרצוף".

בשלב זה, טוען הנער, הוא וחבריו התקשרו למשטרה שהגיעה כעבור כעשר דקות: "בינתיים ביצענו מעצר אזרחי, לחסום מכל מיני כיוונים ולא לתת לו לברוח. השוטרים ביקשו ממני ומעוד חבר לבוא להעיד, אמרנו 'אין בעיה', ואז לקחו לנו את הטלפונים ופיצלו אותנו כביכול שלא נתאם גרסאות".

לדברי הנער, כשהוא וחברו הגיעו לתחנת המשטרה, הם עוכבו במשך כארבע וחצי שעות והופעל עליהם לחץ לחתום על מסמך שמאשר שהם חשודים בתקיפה. "הוא אמר לנו באגרסיביות כאילו אנחנו חייבים לחתום", סיפר. "רק רצינו להגיע הביתה כמה שיותר מהר, לא היה לנו אפילו זמן לאכול. אני מרגיש שעשיתי טעות שבאתי להעיד".