תביעת עובדת מעון ראש הממשלה לשעבר נגד שרה נתניהו: בית הדין לעבודה בירושלים דחה את בקשת הדחייה שהגיש צוות ההגנה של אשת ראש הממשלה, בראשות עורך הדין יוסי כהן, וקבע כי הדיון בתביעתה של שירה רבן שיכלול גם את עדותה של נתניהו, יתקיימו מחר (שני) כמתוכנן. השופט אף הבהיר שאם שרה נתניהו לא תגיע למסור את עדותה, התצהיר שהגישה עתיד להתבטל. פרקליטיה של נתניהו עוד מתלבטים ויכריעו בסוגייה מחר בבוקר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מוקדם יותר היום נודע לעורכי דינה של שירה רבן שאשת ראש הממשלה לא מתכוונת להגיע לדיון מחר. התובעים, בראשות עורכת הדין נעמי לנדאו, הגישו עתירה לבית הדין בבקשה למנוע את היעדרותה של נתניהו.

עתירתה של רבן הובילה את צוות ההגנה של רעיית ראש הממשלה לבקש לדחות את הדיון, אך נשיא בית הדין לעבודה בירושלים, השופט אייל אברהמי, דחה את בקשתם. ההצהרה של השופט, שלפיה היעדרותה של נתניהו עתידה להוביל לביטול תצהיריה, כלומר לאי-התחשבות בגרסתה לאירועים, עלולה להיות קריטית לקבלת ההכרעה בדיון. 

רבן סיימה לתת את עדותה ביוני השנה, אז הגישה את תצהירה לבית המשפט. "לא קל עבורי לתבוע את הגב' נתניהו או מי ממשרד ראש הממשלה וזאת בשל אמונתי ודתי והמגבלות המוטלות עלי כחלק מהעדה החרדית בירושלים", כתבה אז רבן. בתצהיר מפורט עימות פיזי בין השתיים, אשר לדברי רבן גרם להפסקת עבודתה.

מעון רה
מעון ראש הממשלה בירושלים, ארכיון | צילום: חדשות 2

רבן תיארה בתצהיר את העבודה במעון ראש הממשלה, תחת נתניהו, כך: "סביבת העבודה הפוגענית והבלתי נתפסת שהייתה לי כללה בין היתר: צעקות רמות, השפלות - 'את גוש של כלום'; 'את לא שייכת למשפחת נתניהו'; 'לו הייתי יודעת שאת כזאת נמוכה לא הייתי מקבלת אותך לעבודה' ועוד הטחות אשמה לא מבוססות ואף איומים מילוליים ופיזיים".

רבן אף טענה כי שרה נתניהו הנהיגה "נוהל קנסות" - והודיעה לה כי תידרש לשלם על נזקים: כמו כן לא הורשתה, כך לטענתה, ללכת לשירותים בקומה השנייה, לאכול, לשתות או לנוח. לטענתה, חרפות ועלבונות היו "עניין שבשגרה בקומה השנייה במעון ראש הממשלה". רבן אף תיארה את ניסיון התקיפה לכאורה מצד רעיית רה"מ.