כחודש לאחר שמריה טל ז"ל נדקרה למוות בקריית ביאליק, הבוקר (שני) הוגש כתב אישום נגד מקסים בעלה. כתב האישום שהוגש הבוקר לבית המשפט המחוזי בחיפה מייחס לו עבירות של רצח בנסיבות מחמירות, פציעה בנסיבות מחמירות וניסיון להשמדת ראיות‎.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

את כתב האישום הגישה פרקליטות מחוז חיפה לאחר כחודש של חקירה שנוהלה בידי צוות מיוחד של משטרת תחנת זבולון. מעובדות כתב האישום שהוגש הבוקר עולה כי בסוף אוגוסט האחרון החל הנאשם לחשוד באשתו כי היא מקיימת קשר עם אדם אחר. בתקופה הזאת הוא התעמת עם המנוחה במספר הזדמנויות והטיח בה את החשדות שלו. המנוחה מצדה הכחישה את הדברים.

עו"ד רועי קרן, סנגורו של מקסים טל

כתב האישום מתאר גם אלימות שהפעיל לכאורה מקסים נגד רעייתו לפני הרצח וגם את המסלול שעבר באותו היום. על רקע החשד וקנאתו למנוחה, תקף הנאשם ב-6 בספטמבר את המנוחה בפניה. הוא גרם לה שבר באף, והיא גרמה לו לשריטות בפלג גוף עליון, חבלה ולנפיחות בעין ימין. בעקבות כך, נעצר הנאשם ושוחרר בתנאים מגבילים שלושה ימים לאחר מכן. בין תנאי השחרור, אסר בית משפט השלום בקריות על הנאשם ליצור כל קשר עם המנוחה ולהיכנס לתחומי העיר קרית ביאליק, לתקופה של 30 ימים.

במהלך התקופה הזאת, ועל אף תנאי השחרור, עמדו הנאשם והמנוחה בקשר טלפוני. הנאשם גם הגיע במספר הזדמנויות לדירה ואף חזר להתגורר בדירה ביום ב-8 באוקטובר, בהסכמת המנוחה. חודש ו-3 ימים לאחר מכן, ב-11 באוקטובר בשעה 00:30, נכנס הנאשם לחדר השינה של המנוחה והבחין בהתכתבות בוואטסאפ בינה לבין גבר אחר בטלפון נייד שהשתמשה ללא ידיעתו, ושאותו החביאה מתחת לכרית שלה.

מקסים טל החשוד ברצח אשתו מריה (צילום: החדשות 12, החדשות12)
דקר בצוואר עם להב של 16 ס"מ: מקסים שנאשם ברצח מריה | צילום: החדשות 12, החדשות12
מריה טל ובנותיה (צילום: פרטי)
"העיר את הבנות, לקח לגן - וחזר לדקור". מריה ז"ל עם שתי הבנות | צילום: פרטי

מעיון בהודעות הללו, הבין הנאשם כי המנוחה מקיימת קשר עם אדם אחר. הוא צילם את ההודעות באמצעות הטלפון הסלולרי שלו - והחליט להמית את המנוחה. 6 שעות לאחר מכן, סמוך לשעה 6:30 כשאמור היה ללכת לעבודה, הוא יצא מהדירה ונסע ברכב מהמקום. 20 דקות חלפו, והוא חזר לדירה, לאחר שאביה של המנוחה יצא ממנה לעבודתו ולאחר שהנאשם הודיע למעסיקו שאינו חש בטוב ולא יגיע לעבודה.

בהמשך אותו בוקר, בשעה 07:20 לערך, העיר הנאשם את שתי בנותיהן הקטנות. המנוחה התעוררה משנתה והנאשם אמר לה שתלך לנוח ושהוא ייקח אותן לגן. סמוך לשעה 07:45 יצא הנאשם מהדירה עם הקטינות ולקח אותן לגן שנמצא במרחק קצר מהדירה. לאחר מכן, חזר הנאשם לדירה, נטל סכין בעלת להב באורך של כ-16 ס"מ ממטבח הדירה, נכנס לחדר השינה של המנוחה ובעת ששכבה על מיטתה דקר אותה בצוואר.

בתגובה לכתב האישום, אמר אלכסנדר גרשניק, אחיה של מריה ז"ל:  "זה קצת מנחם, זה לא משהו שיחזיר אותה, אבל לפחות זה מנחם שהצדק בסוף כן ייעשה. הילדות עדיין אצל אמא של מקסים, זה יותר מאבסורד, זו שערורייה. אני מקווה שהמצב ישתנה, ב-26 יש דיון ברווחה בעיר ואגיד כל מה שצריך כדי שיביאו אליי את הבנות. זה לא המקום שלהן שם". 

"לא משאירים את הבנות לבד": לתרומות ניתן להיכנס ללינק הבא http://bit.ly/32Zunfs או להתקשר לנציגת המשפחה גל מן-דרור בטלפון 050-6999253‎