לא רק מעודה – גם המטפלת תואשם: הפרקליטות הודיעה היום (שלישי) שהחליטה לדחות את הטענות של הסייעת לירז נתן שעלו בשימוע שנערך לה, ולהגיש נגדה כתב אישום בגין תקיפת קטין על ידי אחראי. ההורים של הילדים שהיו בגן עודכנו בנושא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

נתן שמשה כסייעת בגן "בייבי לאב" בראש העין בו עבדה גם מעודה. במקביל להחלטה להגיש כתב אישום נגד נתן, החליטו בפרקליטות לסגור את התיקים בעניינם של חשודים נוספים שהיו מעורבים בפרשה.

ניקול דניאל חג'בי, אם לשני ילדים מהגן של כרמל מעודה התייחסה להחלטה להגיש כתב גם נגד הסייעת לירז נתן. "אנחנו שמחים על ההחלטה הזאת, אנחנו חושבים שהמעשים שלירז עשתה הם מעשים חמורים והיא צריכה להיענש על אותם מעשים", אמרה. "אני עדיין לא נחשפתי לכתב האישום ולא יכולה להתייחס לסעיפים האמורים בו. אני מאוד מקווה שחלק מהסעיפים יהיו גם אי דיווח על מה שעשתה חברתה לפשע – כרמל".

כרמל מעודה באולם בית המשפט
צילום: none, אסתי דזיובוב/TPS

"אנחנו נחכה להגשת כתב האישום ביום ראשון ואנחנו נשמח לנהל הליך פלילי גם נגדה", סיכמה חג'בי. "היה שקט מדי בגזרה שלה יותר מדי זמן, אני שמחה מאוד שגם בעניינה מתחילים לפעול סוף סוף".

עורך הדין קובי פלומו המייצג את לירז נתן מסר בתגובה: "הלב נחמץ נוכח קיומן של עבירות מהסוג הזה בכלל ואולם האינטרס הציבורי מחייב לאפשר את ניהול ההליך בין כותלי בית המשפט. בהמשך להליך שימוע שהתקיים בין הצדדים השתכנעה הפרקליטות כי יש מקום לאבחנה ברורה בין מרשתי לבין הנאשמת המרכזית בפרשה".

"אבחנה זו באה לידי ביטוי בעצם הגשת כתבי אישום לערכאות שונות ובעבירות בעלות חומרה נמוכה יותר ככל שניתן לסווגן כך", הוסיף. "נוכח העובדה כי המדובר בנקודת פתיחה במשפט סבורני כי ככל ויתקדם ההליך ניתן יהיה להוכיח כי המעשים אינם כפי שמתוארים בכתב האישום".

בחודש יולי האחרון הוגש כתב אישום חמור נגד מעודה בגין התעללות לכאורה ב-11 תינוקות ופעוטות בזמנים שונים. על פי כתב האישום, "בהזדמנויות רבות ושונות במהלך עבודתה בגן, תקפה הנאשמת תינוקות ופעוטות בגן הילדים, בין היתר, בכך שכיסתה ראשם של קטינים בשמיכה וישבה עליהם למניעת תזוזה, קשרה ידי קטין באמצעות חוט למשך דקות עד שעות, הרימה קטינים באמצעות אחיזה בכוח בזרוע, הניפה אותם באוויר עד להטחתם ברצפה, טלטלה תינוקות, העמידה פעוטות עם הפנים אל הקיר לעתים למשך כמה שעות, הצליפה בקטינים באמצעות חיתול, סטרה להם, צבטה ומשכה ראשם של פעוטות לאחור תוך חסימת אפם ופיהם, עד שהתגלעו קשיי נשימה".