הלוויתה של מיכל סלה ז"ל, שעל פי החשד נרצחה באירוע הרצח וניסיון ההתאבדות במושב מוצא, תתקיים היום (שישי) בשעה 15:30, בבית העלמין בבית זית. על פי החשד, בעלה של סלה נפצע קשה כשניסה להתאבד, לאחר שדקר למוות את בת זוגו. לפני שאיבד את הכרתו הספיק להביא את התינוקת בת ה-8 חודשים, שלא נפצעה, לידי השכנים. "הוא דפק בדלת ואמר 'אני ואשתי ניסינו להתאבד, קחי את הילדה'", סיפרו השכנים שקיבלו את התינוקת. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השכנה שחזרה: "בערך בשעה 6 וחצי שמעתי דפיקות בדלת, פתחתי את הדלת וראיתי גבר עטוף בשמיכה או סדין, מחזיק תינוקת ויושב על הרצפה ליד הדלת ונשען על הקיר. הוא אמר 'אני צריך עזרה, תביאי כוס מים ותקחי את הילדה'".

"הבאתי לו מים ולקחתי את הילדה ושאלתי מה קרה. הוא ענה: 'אני ואשתי ניסינו להתאבד'. שאלתי איפה אתה גר, והוא אמר שפה למעלה. נכנסתי עם הילדה והתקשרתי למשטרה, עניתי לשאלות והמשטרה כבר יצרה קשר עם מד"א. הגיעו בערך 15 אנשים והשתלטו על העניין, ואני טיפלתי בילדה".

השכנה סיפרה על הטיפול בילדה: "ילדה נחמדה ושמחה. תינוקת חמודה נורא. היא לא הייתה לבושה, רק עם חולצה מגואלת בדם. נתתי לה לשתות ולאכול. היא הייתה מאוד תקשורתית ונחמדה, תינוקת מקסימה. ואז שמעתי שמצאו את הגופה של אמא שלה".

"הוא היה פצוע, הוא נראה בסדר גמור מבחינת השיח, לא נראה נסער או מבולבל", שחזרה השכנה את הפגישה עם הפצוע. "נראה אדם במצוקה שמבקש עזרה ולאט לאט הבנתי שהוא איבד את ההכרה. התינוקת הייתה עליו מלאת דם מהפציעות שגרם לעצמו". 

בעלה של השכנה, הגיע מאוחר יותר לבית וסיפר על האירוע מנקודת מבטו: "הגעתי הביתה מהעבודה ומצאתי גבר שרוע לפני הדלת, מכוסה בשמיכה. שאלתי אותו מה הוא עושה שם, הוא אמר שהוא צריך עזרה. אמרתי אוקיי נבדוק, נכנסתי הביתה ומצאתי את אשתי עם ילדה קטנה, היא הייתה חצי עירומה בפלג הגוף התחתון".

מיכל סלה, הנרצחת האירוע במוצא
"האמינה שחיוך יכול לשנות את עולמו של אדם"

"שאלתי אותה מה קורה כאן", המשיך השכן. "היא אמרה לי שהוא דפק בדלת כמה דקות קודם לפני שאני הגעתי, הוא אמר לי 'אני ואשתי ניסינו להתאבד, קחי את הילדה'. ומסר אותה. אשתי הכניסה אותה פנימה, לא ידעה בדיוק מה לעשות.

"המשטרה עלתה למעלה לדירה וגילתה את האישה. אני לא ראיתי כלום כי מהרגע שהגעתי הביתה לא יצאנו. טיפלנו בילדה, נתנו לה לאכול לשתות, רחצנו אותה החלפנו לה טיטול שביקשנו מאחד השכנים. הורידו אותה למטה כשהסבא והסבתא באו לקחת אותה. כשאני באתי הוא שכב מכוסה וראיתי סימני דם על השמיכה. אבל במסגרת הקיפולים של מד"א, כשהם הורידו את השמיכה, היה נראה באמת שהיו לו סימני שיסוף בגרון".

"נאהב את הבת שלה, כמו שמיכל אהבה אותה"

מיכל סלה ז"ל הייתה תושבת בית זית במקור, עבדה כעובדת סוציאלית במרכז הכלה חינוכי בירושלים. היא הבת הרביעית למשפחה בת שישה ילדים. את בעלה הכירה סלה במסגרת עבודתם עם נוער בסיכון בירושלים. המשפחה והקרובים של מיכל ז"ל התכנסו במהלך הצהריים, והספידו אותה.

"עדיין לא מצליח לעכל את מה שהתבשר לי אתמול בלילה", סיפר אחיה הצעיר, אביהו. "קשה לי לחשוב על זה שלפני כמה ימים אכלנו ארוחת חג. קשה לי לדבר עליה בלשון עבר. היא הייתה אדם רוחני, אדם גדול, אדם של אהבה. היא הייתה יותר מאחות".

גם חברתה, מעיין, סיפרה: "דיברתי איתה ביום רביעי, והיא הייתה שמחה, היה לה יום חופש, היה לה כיף. רק אור ואהבה היא הפיצה. אהבה לרקוד ולטייל ולחוות דברים. אדם שמח. הרצח בא לנו בהפתעה. פשוט קטפו אותה מאיתנו, תלשו אותה מהחיים שלנו. והבת שלה - נאהב אותה כמו שמיכל אהבה אותה. משהו ממיכל שנשאר איתנו כל החיים".

"כל בן אדם שהיא ראתה היא רק רצתה לעזור ולתת, בין אם זר ובין אם קרוב", סיפרה לילי בן עמי, אחות של מיכל. "אם זה קרה למשפחה שלנו זה יכול לקרות בכל מקום. קרה לנו הקשה מכל. היא השאירה אחריה את הבת שלה בת 8 חודשים, עדיין יונקת. האסון הזה חוצה מעמדות, זה צריך לשים סימני שאלה, מה המדיניות של המדינה ואיך עוצרים את האלימות הזו".

הבעל מאושפז - הדיון בהארכת מעצרו יתקיים בלעדיו

הדיון בהארכת מעצרו של הבעל החשוד התקיים הבוקר. בית המשפט האריך את מעצרו עד ליום חמישי ויש איסור פרסום על שמו עד ליום ראשון. מכיוון שהוא עדיין בבית החולים, מורדם ומונשם, הדיון התקיים בהיעדרו.

הבעל מיוצג על ידי עורך הדין, עידן גמליאל, מהסנגוריה הציבורית: "מדובר בטרגדיה נוראית. החשוד מאושפז בבית החולים במצב קשה כשהוא מורדם ומונשם ולכן בשלב זה גרסתו לא נשמע. לאחר שמצבו הרפואי ישתפר נוכל ללמוד את גרסתו להשתלשלות האירועים ולבחון את המשך צעדינו".

משפחתה של מיכל סלה ז"ל מספידים אותה
משפחתה של מיכל סלה ז"ל מספידה אותה

מהמשטרה נמסר כי החקירה מתמקדת בשאלת המניע לרצח ולניסיון ההתאבדות. מפרטי החקירה עולה שאין תלונות קודמות של בני הזוג ואין מידע על מעשי אלימות קודמים בין השניים. לכן לא ברור מה עומד מאחורי המעשה האלים. המשטרה מיהרה להוציא צו איסור פרסום בנוגע לחקירה. 

אמש אותרה גופתה של מיכל בדירה במוצא שבכניסה לירושלים. בדירת השכנים, אותר בעלה, כבן 34, כשהוא פצוע קשה. עוד נמצאה בזירה בתם התינוקת של בני הזוג כשהיא בהכרה מלאה וללא סימני אלימות.

אורה כורזים, יו"ר ויצו ישראל, הגיב לרצח הנפשע של מיכל סלע ז"ל: "ארגון ויצ"ו מגנה בתוקף את הרצח הנפשע של מיכל סלע על ידי בעלה. עוד קורבן לאלימות נגד נשים שהוא תוצאה נפשעת של הממשלה והרשויות שהתחייבו לקדם ולתקצב תכנית למיגור האלימות במשפחה. עד כה לא הועברו התקציבים, התכנית ודאי שלא קודמה, ונשים רבות מצויות תחת איום קיומי יום יומי. אנו קוראות לנבחרי הציבור החדשים, לשים בראש סדר העדיפויות את הטיפול בנושא זה מיד עם הרכבת הממשלה".

בהכנת הידיעה השתתפו משה נוסבאום, ירון אברהם ומיכל פעילן