"היה לו רצח בעיניים": החשוד בדריסה סמוך לקניון רננים ברעננה מסר היום (שישי) לראשונה את גרסתו לאירוע שתועד, ובו הוא צולם גורר קב"ט על מכסה המנוע של רכבו. על פי הגרסה שמסר לעורך דינו אביעד חייט, הנהג סירב להיכנס לעימות - ואז הותקף על ידי קצין הביטחון: "הרגשתי שהוא עוד שנייה מרביץ לי - נלחצתי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לא עשיתי שום עבירה", טען הנהג צעיר בן 19 שמיד לאחר האירוע החריג, עצר בצד הדרך והגיש תלונה במשטרה על תקיפה. על פי גרסתו, דקות לאחר שהגיע לאסוף מהקניון שתי נערות בנות 16-17 עיכב הקב"ט את הרכב. "אמרתי לו שלא עשיתי שום עבירה ושאין לו שום זכות לעצור אותי. מאותו הרגע האירוע הסלים. היה לו רצח בעיניים. הרגשתי שעוד שנייה ירביץ לי - הוא שבר לי את המראה של הרכב, נלחצתי".

שניות לאחר מכן תועד מנהל האבטחה, כפי שנראה בסרטון, נתלה על מכסה המנוע של הנהג ונגרר איתו כמה מטרים. אולם, על פי גרסת הנהג – הוא לא התכוון להביא לפגיעתו: "ביקשתי שיירד. נסעתי מטרים בודדים ומאוד לאט", טען הנהג בפני עורך דינו.

עו
עו"ד אביעד חייט | צילום: החדשות 12

לאחר המקרה הוגשה תלונה במשטרת כפר סבא הסמוכה בחשד לתקיפה וניסיון דריסה. סקר של עמותת "אור ירוק", באמצעות מכון המחקר "מאגר מוחות", חושף כי אחד מכל שני נהגים (50%) טען כי נתקל בקטטה בין נהגים בכביש לפחות פעם אחת בשנה האחרונה. 83% דיווחו כי נתקלו באלימות מילולית (קללות) ותנועות מאיימות לפחות פעם אחת בשנה האחרונה, 13% נתקלו בתופעה מעל שש פעמים. עוד מציינים בעמותה כי מחקרים בעולם הראו קשר ישיר בין התנהגות אלימה להגדלת הסיכון למעורבות בתאונות דרכים.

"לצערי נסיבות המקרה שפורסם שונות בתכלית מהאירוע שהתרחש בפועל", מסר עו"ד חייט. "האירוע הסלים אך ורק נוכח ההתנהלות הכוחנית והאלימה של גורמים כאלה ואחרים ובניגוד לפרסומים, מרשי ניגש לתחנת המשטרה סמוך מאוד לקרות האירוע לשם דיווח והגשת תלונה בגין מעשיהם הפליליים של גורמי האבטחה ובסיומה של גביית הודעתו הוא שוחרר לדרכו, לאור הפרסומים, ביצענו בדיקות מקיפות מול גורמי החקירה במשטרת ישראל בסיומם נקבע כי מרשי יגיע לתחנת המשטרה ביום ראשון בבוקר לשם גביית הודעה, הא ותו לאו.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם ראיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:mail@ch2news.co.il