כתבי אישום הוגשו היום (חמישי) נגד 20 נאשמים בגין עבירות מין באינטרנט, שבוצעו כלפי הסוכנת המשטרתית "שיר 12", לאחר שזו שהציגה עצמה כקטינה בחדר צ'אט במשך חודשים ארוכים. פרקליטת מחוז מרכז (פלילי) שהגישה את כתבי האישום פרסמה את שמותיהם של מרבית הנאשמים - שגילאיהם נעים בטווח של 22-70. לפי כתבי האישום, הנאשמים ביקשו מהסוכנת תמונות עירום, שלחו תמונות חשופות שלהם, דרשו ממנה לגעת בעצמה ולהחדיר לגופה חפצים.      

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לביהמ"ש המחוזי בלוד הוגשו כתבי אישום נגד הנאשמים הבאים: זיו ארד (20), אביתר עמדי (33), אביגזר יצחק (70), שון פינטו (26), איתי נגר (27) ויוסי שייביס (31). כתבי האישום שהוגשו לבימ"ש השלום בראשון לציון הוגשו נגד הנאשמים הבאים: ווסה אברהם (22), שמואל חדד (63), ג'אבר אבו גויעד (42), יוסי שטרן (25), גיא דוידסון (41), יחיא זיוד (25), בכור ימין (39), אלכס לוין (26), שלמה נאון (71), יוסף רוזנפלד (37), דורון במנולקר (28), אליהו דהן (33), דרור דניאל (47), נאשם נוסף בן 30 ששמו אסור בפרסום בשלב זה. בנוסף, במסגרת הפרשה, הוגש כתב אישום ב- 17.11 נגד נועם אמרון לבימ"ש השלום בראשל"צ.

בכירה לשעבר טוענת כי חלתה בטרשת בשל הלחץ. אילוסטרצ (צילום: חדשות 2)
"את ילדה גדולה", אחד הנאשמים כתב לסוכנת | צילום: חדשות 2

כתבי האישום מלאים בתיאורים קשים של עבירות שביצעו לכאורה הנאשמים, כלפי מי שהאמינו שהיא ילדה בת 12.  הנאשם זיו ארד מכפר סירקין מואשם ניסיון מעשה מגונה בקטינה שטרם מלאו לו ארבע עשרה, ניסיון הטרדה מינית בקטין שטרם מלאו לו חמש עשרה שנים, ניסיון מעשה סדום בקטינה שטרם מלאו לה ארבע עשרה שנים. לפי כתב האישום, ארד ביקש לכאורה מהסוכנת להתפשט. "תורידי את המכנסיים בתור התחלה תישארי עם התחתונים", הוא צוטט בכתב האישום. "באיזה צבע התחתונים?". לאחר מכן הוא ניסה לשכנע אותה להחדיר לגופה טוש. "זה לא יכאב לך", הפציר.

הנאשם נעם אמרון מירושלים ביקש לכאורה משיר שתשתלח לו תמונות שלה. הוא חקר אותה על יחסיה עם בנים וכתב לה: "את ילדה גדולה. את גם שייכת לעולם של הגדולים. מתביישת ממה? את מתביישת ממני? אל תתביישי. תרגישי חופשי. אני לא אעשה לך כלום, נשבע לך. תרגישי חופשי לדבר על הכל גם על דברים של גדולים". הפרקליטות מאשימה אותו כי שלח לה תמונות של איבר מינו, ביקש ממנה לשלוח תמונות ללא בגדים, זאת לאחר שווידא שאימה לא נמצת בבית. הוא מואשם בניסיון מעשה מגונה בקטין שטרם מלאו לו ארבע עשרה שנים ובניסיון הטרדה מינית בקטין שטרם מלאו לו חמש עשרה שנים.

אילוסטרציה  (צילום: Thinkstock)
צילום: Thinkstock

הפרשה נחשפה לפני כשבוע וחצי, עם גל מעצרים שביצעה המשטרה בכל רחבי הארץ, לאחר חקירה סמויה של ימ"ר מרכז שנמשכה כמה חודשים. למבצע המיוחד אותרה חוקרת בשנות ה-20 לחייה שנראית צעירה לגילה. לשם הכיסוי שלה נבנתה עבורה זהות של נערה בת 12, ולצורך הפעלתה נבנה גם מתקן שעוצב כחדר ילדים. במהלך הכשרתה לתפקיד הסוכנת השתמשה במילים ובסלנג שתואם את שפת הילדים ברשת. תחת הכינוי "שיר 12" שוגרה הסוכנת לעשרות הפעלות בחדרי שיחה (צ'אט) ברשת.

ההחלטה של מחוז מרכז לצאת למבצע התבררה כנכונה: תוך זמן קצר החלה הסוכנת לקבל עשרות פניות מגברים, כשבמהלך השיחה איתם היא הבהירה במפורש שהיא כביכול בת 12. החשודים לא נרתעו, והציפו את הסוכנת בהצעות מיניות בוטות, שלחו קובצי וידאו ותמונות פורנוגרפיות וכן צילומים, לפי האישומים, של איברי המין שלהם.

עו"ד אייל בסרגליק המייצג מספר חשודים, יחד עם עורכי הדין רז מורגן וליעד ישראלי ממשרדו מסרו: "תיק זה מבוסס על סוכנת משטרתית משדלת שניסתה לשדל מספר רב של אנשים לבצע עבירות פליליות. עוד טרם העיכוב והמעצר כבר יצאה הודעת דוברות על המעצר והופצו חומרי חקירה בצורה בלתי חוקית כשהמשטרה מבקשת לעצור על שיבוש. הגם שנראה לכאורה שמדובר בשידול אסור מטעם השוטרת אשר הינה בחזקת סוכן מדיח, חומר הראיות אינו בפנינו ועדייו עומדת חזקת החפות למרשינו. עם הגשת כתב האישום ובקשת המעצר עד תום הליכים נדע עוד פרטים אם כי כבר כעת מהחקירות ברור שאין כל קשר למרשיי".