מה חשבו בזמן אמת כמה מהשחקנים המרכזיים בתיק 2000 על הניסיונות להגיע ל"הפסקת אש" בין ראש הממשלה נתניהו לבין המו"ל של "ידיעות אחרונות" נוני מוזס? מתמלילים חדשים מתוך שיחות שהקליט יועץ התקשורת לשעבר של נתניהו, ניר חפץ, בינו לבין המיליארדר ארנון מילצ'ן, עולה כי השניים הבינו בזמן אמת מה ההשלכות שעלולות להיות למעורבותם ביחסים.

השיחות נערכו בדצמבר 2009, זמן קצר לאחר שאדלסון העלה באופן חד את התפוצה של ישראל היום - על פי החשד של מוזס, לבקשת נתניהו. באותה תקופה, התקיים ניסיון להגיע ל"עסקה" בין אדלסון למוזס: אדלסון יוריד את תפוצת העיתון מ-250 אלף עותקים ל-85 עותקם בלבד, ובתמורה מוזס היה מוותר על קידום הצעת חוק שלפיה רק בעל אזרחות ישראלית יוכל להחזיק ב-51% מעיתון.

חפץ: אני יכול לבוא מתוך כוונות טובות, מתוך רצון להשכין שלום. אבל אם תתחיל מלחמה ומישהו יאשים אחד את השני בסחיטה, עוד יכולים ל... ל... גם אותי לשרבב בתוך הדבר הזה, אני לא רוצה...
מילצ'ן: ברור, ברור, ברור...
חפץ: יכולים אבל גם לבוא ולהתחיל לחקור אותי במשטרה ועניינים יעני, כאילו אני יודע מה, מזה אני חושש.
מילצ'ן: כן, אתה צודק...

מילצ'ן: ביבי אומר לי "תראה, כל שיחה שלך עם נוני מוקלטת".
חפץ: לא, הוא לא מקליט.
מילצ'ן: אני יודע שהוא לא, אבל אתה יודע ביבי... בטוח שנוני מקליט כל שיחה.
חפץ: מה פתאום, הוא לא מקליט, נוני, כי נוני בעצמו פרנואיד, אז הוא לא מקליט.
מילצ'ן: הדבר היחידי ששלדון מוכן לדבר זה לקנות את ידיעות.
חפץ: וואו, זה דווקא מעניין.
מילצ'ן: כן.
חפץ: אולי נוני מוכן למכור.

בהמשך השיחה, מצטט מילצ'ן באוזני חפץ דברים שאמרו לו המיליארדר היהודי ובעלי העיתון "ישראל היום" המקורב לנתניהו, שלדון אדלסון, ורעייתו מרים - שהביעו חשש מכך שהם עלולים לעמוד לדין פלילי אם יגלו מעורבות.

מילצ'ן:
 בדיוק, תראה הדבר היחידי (ששלדון) אומר, אני הולך להסתבך כאן עם ה... אני לא אלך לבית סוהר בשביל... לא בשביל ביבי ולא בשביל אף אחד, הוא אומר את זה... 

מילצ'ן: אז היא (מרים אדלסון) אומרת:"'אני עשירה, אני מה, מה אני אשן כל היום ואחכה ל... לטירוף של שרה נתניהו", ככה היא אומרת לי, אז היא אומרת לי: "תשמע, אנחנו חברים טובים ואנחנו נורא אוהבים את ביבי, שרה כל חמש דקות משגעת אותנו", היא אומרת לי, "ואני לא מוכנה לחיות ככה".
מילצ'ן: ..."כולנו נשב בתא אחד ליד השני", הוא (שלדון אדלסון) אומר, "על יד ביבי", ככה הוא אומר. אתה שומע?
חפץ: הוא צודק, שיסתדרו לבד, שיעזבו אותנו.

מילצ'ן: ...כי רק בגלל שהם יעשו לנו קייטרינג טוב שם בבית סוהר, איך הוא (שלדון אדלסון) אומר לי. "לי תהיה בעיה כפולה", הוא אומר, "אני אשב גם בארץ וגם בארצות הברית, יגידו שאני בתור אזרח חוץ מתערב... אה... ב... הסדרים לא חוקיים במדינה זרה, ככה ואני עוד יכול לשבת את ה-40 שנה, אני כבר לא בגיל שאני יכול לעמוד בזה".
חפץ: ...שומר נפשו ירחק, שומר נפשו ירחק...