שעות לאחר חשיפת תמליל הקלטות ישועה ואלוביץ' בתיק 4000, ראש הממשלה מגיב - ותוקף את המשטרה: הערב (שבת) פרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו סרטון, ובו התייחס לפרסום של גיא פלג ב"אולפן שישי" על השיחות בין עורך וואלה! באותם ימים אילן ישועה לבעלי האתר ובזק שאול אלוביץ'. "המשקל של השיחות האלה הוא אפס", טען נתניהו, שהצהיר כי רופאו האישי שהוזכר בשיחה אפילו לא מסר עדות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לאחרונה שודרו בחדשות 12 קטעים מתמלילי שיחה בין אלוביץ' לישועה", אמר נתניהו בסרטון שצולם במעון ראש הממשלה. "אגב, זה תמיד קטעים מתוך קטעים ותמיד ערוך בצורה סלקטיבית ומגמתית ותמיד משמיטים את הקטעים שסותרים לחלוטין את מה שהם מביאים. בכל אופן, בהקלטה הזו אלוביץ' אומר לישועה שהוא דיבר עם רופא המשפחה שלי, ד"ר ברקוביץ, וד"ר ברקוביץ אמר שאני אמרתי לו שאני 'מתאבד בשביל אלוביץ'', שהוא גם יושב ראש בזק - זה שקר מוחלט".

עוד אמר נתניהו: "מה שלא סיפרו לכם זה שהמשטרה אפילו לא הזמינה את ד"ר ברקוביץ כדי לברר איתו אם הטענה הזו אמיתית או שקרית. זה פשוט מדהים, פשוט מקומם. המשטרה כלל לא טרחה לבדוק את אמינות ראייה שהם מגדירים אותה כראיית זהב. אבל עורכי הדין שלי כן בדקו . לפני השימוע הם פנו לד"ר ברקוביץ והוא אמר בתצהיר שהוא אף פעם לא אמר את הדברים לאלוביץ שמיוחסים לו ושאני מעולם לא דיברתי איתו אפילו מילה אחת על ענייני בזק או ענייני אלוביץ'".

 

 

 

ראש הממשלה המשיך ואמר: "אם זה לא מספיק, עד המדינה ניר חפץ, שהיה תחת סחיטה ואיומים - שלא נאמר עינויים. אפילו הוא אמר בעדותו לאחר שחתם על הסכם עד המדינה: "מעולם לא שמעתי את הדברים האלה מד"ר ברקוביץ, והיו לי הרבה שעות עם ד"ר ברקוביץ. אני לא חושב שביבי מוכן להתאבד בשביל שאול אלוביץ"". 

על סמך טענות אלו, סיכם נתניהו, "גם ראיית הזהב החדשה קרסה. אז עכשיו אתם יודעים מה ה'משקל' שצריך לייחס לשיחות בין אלוביץ' לישועה ולתיק 4000 בכלל - המשקל הוא אפס. או כפי שאמר עד המדינה ניר חפץ: 'אלוביץ לא הזיז לנתניהו את קצה הציפורן'. פייק תיק, פייק תיקים".

על חקירתו של חפץ אמר: "כשניר חפץ חתם על הסכם עד המדינה הארץ רעשה. אמרו שהוא עד מפתח, לא הפסיקו להגיד שמצאו את ראיית הזהב נגדי. בשבוע שעבר נחשף שאין כלום בעדות של חפץ. אילצו אותו לחתום על הסכם עד המדינה תחת סחיטה ואיומים, אין דרך אחרת לתאר את זה. העדות שלו מלאה בכל כך הרבה סתירות , כל כך הרבה גרסאות וחורים שאי אפשר לבסס עליה כלום. אני מתפלא שהוא לא הודה גם ברצח ארלוזורוב. אבל לגורמי השמאל כל זה לא מפריע. הם מבינים שהעדות של חפץ הלכה להם אז הם מחפשים את עד המפתח הבא. עכשיו התיק כבר לא מתבסס על חפץ, הוא מתבסס על הכוכב התורן הבא - אילן ישועה מנכ"ל אתר וואלה, והשיחות שלו עם שאול אלוביץ' בעלי אתר וואלה".

תמלילי ההקלטות שנחשפו אמש (שישי) באולפן שישי מוכיחים לכל הפחות שאלוביץ' כרך בקולו שלו את הסיקור בוואלה! לפעולותיו של ראש הממשלה בעבורו במשרד התקשורת. בצאת השבת טען נתניהו בתגובה לפרסום כי מדובר ב"פייק תיק", וכי המשטרה לא טרחה לאמת את דבריהם של אלוביץ' וישועה עם רופאו האישי של נתניהו שמוזכר בשיחה.

"מה שהוא עושה... אני בחיים לא הייתי מאמין שהוא יכול לעשות דברים כאלה", אומר אלוביץ' לישועה על נתניהו. "הוא הולך נגד כולם. זה בכל דבר, מקטן ועד גדול. אני מרגיש חייב כל הזמן". ישועה משיב: "בשביל זה הלכתי לעבודה היום".

בכתב החשדות שגיבש היועץ נגד ראש הממשלה הוא מתאר אך ביום הבחירות של 2015 הכתיב נתניהו ברגעים דרמטיים את תוכני האתר. "בהמשך היום, הנחית את חפץ להעביר לאלוביץ' וישועה סרטון שבעריכתו השתתפת אישית במהלך יום הבחירות, ובו הזהרת ששלטון הימין נתון בסכנה בשל תנועה המונית של ערביי ישראל לקלפיות וקראת למצביעי הימין לצאת ולהצביע לליכוד ואף להניע אחרים לעשות כך", נכתב.

"בהמשך לכך, אלוביץ' הנחה את ישועה לפרסם את הסרטון, אשר פורסם בכותרת הראשית של 'וואלה!' תחת הכיתוב: 'נתניהו בסרטון: 'הערבים נעים בכמויות אדירות אל הקלפי''. הסרטון הושאר בכותרת הראשית במשך שעות ארוכות. בסמוך לאחר הפרסום כתב חפץ לישועה: 'הראיתי לביבי מה יש בראשית – מבסוט'".

ממעבר על קלטות ישועה-אלוביץ' ניתן להבין שאלוביץ' וישועה הבינו בדיוק, בזמן אמת, מה משמעות הפעולות שביצעו עבור נתניהו ביום הבחירות. "שמעתי ממישהו, הרופא הזה שהיה חבר שלו, שנמצא שם בבית כל הזמן – הוא אמר שהוא (נתניהו) מוכן להתאבד בשבילי", אומר אלוביץ'. ישועה משיב: "תשמע, הבאת לו את הבחירות. זה לא צחוק". אלוביץ' ממשיך: "זה לא דרישות לא נורמליות מה שהם מבקשים – זה נורמלי לחלוטין".

בכתב החשדות נכתב עוד כי אבי ברגר, מי שכיהן כמנכ"ל משרד התקשורת, פוטר לבקשת אלוביץ'. תחתיו מונה שלמה פילבר, שהפך לעד מדינה. פילבר העיד על ההוראה שקיבל מנתניהו לסייע לאלוביץ'. ההקלטה מוכיחה שבזמן אמת, אלוביץ' חש בשינויים הדרמטיים במשרד.

"תראה, בסוף אנחנו גוף ידידותי", אומר ישועה. "אני מסתכל באתר, אני מחפש את שרה". אלוביץ' אומר בתגובה: "הפקידים עדיין שם (במשרד התקשורת). ברגע שההוא (פילבר) ישנו – אז זה הכל שונה לחלוטין, והוא צועק על כולם [...]. ברגע שיש פגישה בלעדיו [...], הכל משתנה עוד פעם. [...] הוא כמו בולדוזר נכנס, הופך הכל, אבל זה קשה. הוא (ברגר) השאיר שמה, אתה יודע מה הוא השאיר שם". ישועה משיב בחיוב: "את כל המלכודות  האפשריות".

תגובתו של ד"ר צבי ברקוביץ': "מעולם לא דיברתי עם אלוביץ ומעולם ראש הממשלה נתניהו לא דיבר איתי על ענייני בזק או אלוביץ'.

פרקליטו של שאול אלוביץ׳, עו"ד ז'ק חן מסר בתגובה: "הסכר נפרץ והשטפון של ההדלפות עולה על גדותיו
ומזהם את המעט שעוד נותר מהליך משפטי ראוי והוגן. שלוש שנים של הדלפות מחדרי חקירות ללא תגובה נחרצת של ראשי מערכת האכיפה, שהביאו גם לפירות הביאושים האלה. הציבור כבר מבין שאל לו לסמוך על קטעי הדלפות וחלקי תמלילים הלקוחים ממאות אלפי עמודים של מסמכים ועדויות ואשר מוכיחים כפי שטענו
באריכות בשימוע, שמר אלוביץ' לא עבר את העבורה המיוחסת לו".