שוב, פשע שנאה: גלגלים של כ-20 רכבים נוקבו, וכתובות נאצה נכתבו על שני מבנים בכפר מנשיה זבדה שבצפון עמק יזרעאל. כוחות משטרה הגיעו למקום, אוספים ממצאים בזירה ופתחו בחקירת האירוע. 

על המבנים תועדו הכתובות "מוחמד חזיר" ו-"ערבים אויבים לגרש או להרוג". מהמשטרה נמסר כי היא "רואה בחומרה ומוקיעה כל פשעי שנאה לאומנית ותפעיל את כל האמצעים שברשותה בשילוב גורמים נוספים, לאיתור החשודים ולהבאתם לדין". 

מתג מאיר נמסר בתגובה לתקיפה: "פושעי תג מחיר ממשיכים בפשעי השנאה הסדרתיים ללא הפרעה וללא גינוי של ממשלת ישראל. בכל 6-5 ימים בממוצע פושטות מיליציות יהודיות על ישובים ערבים, בדואים ופלסטינים, משחיתות מכוניות, גודעות עצי זית ובעיקר משליטות אימה ופחד בקרב אוכלוסיה אזרחית. מדינת ישראל נכשלת בחובתה הבסיסית להגן על אזרחים ותושבים ערבים/פלסטינים הנמצאים בתחומי אחריותה".

מהמועצה האזורית עמק יזרעאל נמסר בתגובה כי "המועצה מגנה בכל תוקף את שאירע. אנו מחבקים ומחזקים את תושבי מנשייה זבדה היקרים וקוראים למשטרת ישראל לתפוס את הפורעים האחראים למעשה נפשע זה ולמצות עימם את הדין. לא נגלה כל סובלנות כלפי מקרי גזענות וטרור".

מהמרכז לנפגעי גזענות נמסר: "מדובר באירוע חמור ותופעה ההולכת ומתרחבת. השנה הושחתו כ 200 רכבים ועשרות בתים. אירוע בהיקף כזה דורש פעולה נחרצת. הגיע הזמן להקים ועדת חקירה מיוחדת לטיפול בתופעה. האירוע הזה חמור עוד יותר לאור העובדה כי הוא פוגע גם בסמלים החשובים ביותר בדת של אזרחים ערבים במדינה.

המרחק בין השחתת רכב ואלימות פיזית של ממש הולך וקטן. לא יתכן כי התופעה ממשיכה להכות בעוד שאין עצורים או מסקנות מצד רשויות האכיפה".