אישום חמור באונס קבוצתי: שלושה צעירים מהצפון, שנעצרו ונחשדו באונס קבוצתי של צעירה שהכירו בפאב, הואשמו היום (חמישי) בשורת עבירות חמורות וקשות. רוב פרטי כתב האישום עדיין אסורים לפרסום, כמו גם שמותיהם של הנאשמים - ששניים מהם בני 29 ואחד מהם בן 27.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השלושה עצורים במשך כשלושה שבועות: היום הוגש נגדם כתב האישום וגם בקשה למעצר עד תום ההליכים. במשטרה ציינו כי האונס בוצע בסוף החודש שעבר בצפון הארץ, וכי השלושה נעצרו זמן קצר לאחר פתיחת החקירה. פרקליטות מחוז צפון הגישה את כתב האישום בתום החקירה ואיסוף הראיות.

לפי תמצית כתב האישום שהותרה לפרסום, "כנגד שלושה צעירים מהצפון הוגש כתב אישום המייחס להם עבירות אונס בנסיבות מחמירות (אונס קבוצתי), פגיעה בפרטיות, גניבה ושיבוש הליכי משפט". האישום מייחס להם גם הפצה של תוכן בעל אופי מיני באמצעות מכשיר הטלפון.

וכך מתואר המקרה בכתב האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בנצרת: "השלושה בילו בפאב מקומי ולאחר שהבחינו במתלוננת שהייתה שרויה במצב שיכרות, עקבו אחריה, ארבו לה וביצעו בה את זממם, תוך שהם מנצלים את היותה בגילופין".

עוד נכתב: "מדובר בביצוע עבירות מין חמורות בקבוצה באכזריות תוך ניצול מכוער של מצבה של המתלוננת. בעניינם של הנאשמים קיים חשש לשיבוש הליכים, שכן הנאשמים עוד טרם מעצרם שיבוש מהלכי משפט ומחקו חלק מן ההתקשרויות ביניהם".

"משטרת ישראל תמשיך לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותה לאיתור עברייני מין, לעוצרם ולמצות עימם את הדין למען שלומו ובטחונו של הציבור", נמסר מהמשטרה.

עו"ד משה גלעד (יח''צ: ארז חיים)
עו"ד משה גלעד | יח''צ: ארז חיים
עו"ד זיו גלעד (יח''צ: ארז חיים)
עו"ד זיו גלעד | יח''צ: ארז חיים
עו"ד רינת גלעד (יח''צ: ארז חיים)
עו"ד רינת גלעד | יח''צ: ארז חיים

עורכי הדין משה גלעד, רינת גלעד וזיו גלעד מייצגים את החשוד ששינה את גרסתו לאירועים לאורך תקופת המעצר. הפרקליטים מסרו: "מרשנו מכחיש את האישומים נגדו לחלוטין וטוען לחפותו המלאה לאחר שנקרא את חומר הראיות נוכל להגיב ביתר שאת".

עו"ד תמי אולמן ושאדי סרוגי (צילום: החדשות)
עו"ד אולמן וסרוגי | צילום: החדשות

עו"ד תמי אולמן, שמייצגת את חשוד מס' 2 יחד עם עו"ד שאדי סרוגי, אמרה: "מרשנו טוען שהכל נעשה בהסכמה מלאה, והתפלא שהוגש כנגדו כתב אישום בבית המשפט המחוזי. כל המעשים היו בהסכמה מלאה והוא שמר על גרסתו זו לאורך כל הדרך. נקבל את החומר ונלמד אותו".

מטעמם של עו"ד גליל שפיגל ודוד שפיגל המייצגים את אחד החשודים נמסר: "כתב האישום הוא תולדה של גרסתה אך בפועל' הדברים התנהלו אחרת, וכל ענין הסכמתה או אי הסכמתה שזה ליבו של התיק יתברר בבית משפט, וימים יגידו האם היה אינוס או יחסים בהסכמה".