התביעה המשטרתית התעקשה על עונש מאסר לצעיר שנתפס עם כמות קטנה של קנאביס ועבר מאז תהליך של גמילה, אך בית המשפט דחה את הבקשה והחליט אחרת. "הנאשם יוענש באופן שלא יגרום להפרעה או להשפעה מוחשית על חייו, מתוך הבנה כי הוא מתמודד עם קשיים אשר עוצמתם משפיעה עליו באופן משמעותי, ועושה כך באופן מעורר כבוד כשהוא אינו שולח יד לפתרון הקל והמפתה של שימוש בסמים מסוכנים", נכתב בגזר הדין.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במהלך הדיון שהתקיים אתמול (רביעי) בבית משפט השלום בירושלים טען הנאשם בן ה-22, שבזמן ביצוע העבירה היה בן 18 בלבד, כי מאז אותו המקרה הוא עבר טיפולי גמילה ממושכים והפסיק להשתמש בסמים. "אף אחד לא יכול להגיד מה אני עברתי, כי רק אני עברתי. אני בחרתי בטיפול, בחרתי ללכת בו. הוצאתי ים של כספים וים של מאמצים, עשיתי הכול לבד בעצמי. אני לא הזקתי לאף אחד חוץ מלעצמי. אני בן אדם, עשיתי טעות והטעות היא חלק מהאנושיות שלי".

עורך הדין דותן דניאלי, שייצג את הנאשם מטעם הסנגוריה הציבורית, טען בפני בית המשפט כי הצעיר עבר מאז תהליך שיקום משמעותי, וכי עונש של מאסר עשוי להוביל להידרדרות במצבו. "אני מתבייש שנציגי המדינה שמייצגים את המדינה ואת האינטרס הציבורי, לא מסתכלים על גופו של אדם", אמר עו"ד דניאלי. "הענישה הנה לעולם אינדיבידואלית. מתעלמים כאן מתסקירי שירות המבחן".

בתום הדיון, החליט בית המשפט לקבל את טיעוניו של הנאשם ושל עורך דינו, וגזר על הצעיר 6 חודשי מאסר בניכוי הימים שבהם כבר שהה במעצר בעבר – ובכך קבע שהנאשם סיים לרצות את עונשו ויש לשחררו.