פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (שלישי) כתב אישום נגד פנחס קינן, בן 25 מגן יבנה, בגין רצח בנסיבות מחמירות של אביו, יצחק קינן ז"ל, וניסיון רצח של אימו. על פי כתב האישום הנאשם דקר למוות את אביו בחדר השינה ופצע את אימו בדקירות סכין בעת שניסתה להרחיקו כשהוא צועק: "זה מה שהשם רוצה". פרקליטו העלה טענות על מצבו הנפשי של הנאשם ואמר כי ההגנה תבחן את צעדיה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מכתב האישום שהוגש על ידי עו"ד אפרת פאר-גרונדלנד עולה כי קינן התגורר בבית בגן יבנה עם אביו, אימו ואחת מאחיותיו. ביום 26.9.19 בשעה 03:00 לפנות בוקר החליט הנאשם לגרום למותו של אביו, וזאת לאחר תכנון והליך ממשי של שקילה וגיבוש החלטה להמית. לשם כך, נכנס הנאשם אל חדר השינה של הוריו כשהוא עם סכין. בעוד אביו ישן במיטתו, הנאשם החל לדקור אותו בגבו. האב אשר התרומם ממיטתו ניסה להדוף אותו ולהתגונן מפניו באמצעות ידיו.

פינחס קיינן החשוד ברצח ואימו‎ (צילום: פייסבוק)
קינן ואימו | צילום: פייסבוק

למשמע זעקות האב, הגיעה אם הנאשם לפרוזדור חדר השינה וניסתה להרחיק את הנאשם מהאב. בתגובה, דקר אותה הנאשם באמצעות הסכין בפלג גופה העליון, בחזה ובראש, באומרו: "זה מה שהשם רוצה". למרות מצבו, ניסה האב להיאבק. לפי כתב האישום הגיעה גם בשלב מסוים אחותו של קינן, שהתעוררה משנתה וניסתה להפריד בין השניים.

בהמשך, בעוד הוריו פצועים באופן קשה, גרר הנאשם את האב במדרגות עד המטבח בעוד האב ממשיך להיאבק בו, נטל סכין נוספת והמשיך לדקור באמצעותה את האב בצווארו באומרו לו :"אתה אפס". לבסוף, התמוטט האב.

פנחס קיינן, החשוד ברצח אביו בגן יבנה (צילום: פייסבוק)
דקר וצעק: "זה מה שהשם רוצה" | צילום: פייסבוק

בעקבות הצעקות, פרץ אחד השכנים לדירה, נכנס פנימה ואחז בנאשם על מנת שלא ימשיך לפגוע באביו. כתוצאה ממעשיו של קינן, נגרמו לאב פצעי דקירה שגרמו למותו ונגרמו לאם פצעי דקירה שגרמו לפינויה במצב קשה לקבלת טיפול בבית החולים במחלקת טיפול נמרץ.

גם כעת עם הגשת כתב האישום המניע של הנאשם לרצח לכאורה של אביו וניסיון הרצח לכאורה של אמו נותר בסימן שאלה. בעבר דיווחנו לראשונה בחדשות כי במהלך החקירה סברו החוקרים כי ויכוח על הטלפון הנייד הוא שהיה המניע לרצח. עם זאת, עם התקדמות החקירה ובחינת הראיות לקראת הגשת כתב האישום, עלה שלא שהריב לא התקיים והוא אף נשלל בחקירות הנאשם.

עו"ד רן אלון, שמייצג את הבן מטעם הסניגוריה הציבורית, מסר: "לאחר שנקבל את חומרי החקירה ונלמד אותם, נבחן את צעדינו בתיק מבחינה מקצועית. אולם כבר בשלב ראשוני זה, ולאור מידע רפואי פסיכיאטרי שמצוי בפנינו עולה כי הבן מוכר היטב למערכת הפסיכיאטרית ואובחן כסובל ממחלת נפש קשה. חשוב לציין כי כחודשיים לפני האירוע הטרגי אושפז הבן בכפייה עקב מצב פסיכוטי שהתבטא במחשבות שווא של יחס ורדיפה כלפי בני משפחתו, המלווה בתוקפנות כלפיהם. אני סבור כי דברים אלו מדברים בעד עצמם".