במסגרת הליך גישור בהליך המשמעתי נגד תת ניצב גיא ניר, עקב מעורבותו בפרשה שבה קצינת משטרה האשימה את ניצב בדימוס רוני ריטמן בהטרדה מינית, סוכם כי ניר יפרוש מהמשטרה בסוף חודש אוקטובר 2020 וכתב האישום נגדו יבוטל - כך נודע הערב (חמישי) לחדשות 12. במקביל, ההליך המשמעתי נגד הקצינה המתלוננת ייסגר ויימחק. כל זאת בכפוף לאישורם של מ"מ מפכ"ל המשטרה והשר לביטחון פנים גלעד ארדן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

תנ"צ ניר, לשעבר ראש חטיבת המודיעין באגף החקירות, הודח מתפקידו לפני כשנתיים לאור ההערכות כי נטל חלק משמעותי בסערת ניצב רוני ריטמן. לאחר שימוע שנערך לו במשטרה אז הוחלט כי יוגש נגדו כתב אישום לבית הדין המשמעתי. כתב אישום הוגש גם נגד הקצינה צ', ראש לשכתו לשעבר של ניר, שוויתרה על זכות השימוע.

ניצב ריטמן פורש מלהב 433 (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
ניצב רוני ריטמן | צילום: חטיבת דובר המשטרה

כתב האישום מפרט 29 מקרים שבהם שהו שני הקצינים הבכירים שעות ארוכות, ולעיתים אף לילות שלמים, בבית הקצינה או ביישובים שורש, שואבה וזיכרון יעקב. בכמה מקרים הם הואשמו שאף דיווחו על שעות עבודה בעת שהיו בביתה. שני קציני המשטרה הבכירים נאשמים בעבירה של התנהגות שאינה הולמת ופוגעת בתדמית המשטרה.

במשטרה ביקשו להבהיר עקב הפרסום: "טרם התקבלה כל החלטה בעניינו. נשוב ונציין כי הנושא נדון בעקבות המלצת בית הדין למשמעת לבצע הליך גישור בעניינו של הקצין. בימים אלה נבחנת האפשרות לסיים את העסקתו של תנ"צ ניר במשטרת ישראל ובמקביל אף נבחנת סוגיית ההליך המשמעתי המתנהל נגדו".