גבר ממעלה אדומים שלפני 3 שנים פלט לכאורה כדור על חברו וגרם לפציעה חמורה, הואשם לאחרונה בגרימת חבלה בנסיבות מחמירות. התקרית התרחשה בנובמבר 2016 במעלה אדומים. ב-25 לחודש שהה הנאשם - שבתקופה הרלוונטית עבד כמאבטח בחברת "אבידר" והחזיק כדין מכוח תפקידו אקדח מסוג יריחו 9 מ"מ - בגינת ביתו, שברחוב נופי הסלע בעיר, שם בילה יחד עם שניים מחבריו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בכתב האישום נטען כי השלושה שתו ביחד וודקה, והנאשם שתה 3-4 כוסות. בשלב כלשהו, נכנסו החברים לתוך ביתו של הנאשם ועלו לחדרו שהיה בקומה השנייה. אקדחו האישי של הנאשם היה מונח בנרתיק המיועד לו על מדף בחדר, ובו מחסנית עם 14 כדורים. זאת בשונה מבדרך כלל, כשעם שובו מהעבודה היה מוציא את האקדח מנרתיקו וכן את המחסנית מכלי הנשק.

מכתב האישום עולה שהנאשם לקח את האקדח מהמדף, הוציא אותו מהנרתיק, דרך אותו, כיוון לדלת החדר – וירה כדור אחד. זאת, בעוד חברו עומד בחדר, בכיוון הירי. הקליע שירה הנאשם - ככל הנראה בשוגג בזמן ששיחק לכאורה עם הנשק - פגע בפניו של המתלונן, חדר את הלסת התחתונה ויצא מאזור האף בצד השני. הקליע המשיך במסלולו, חדר את הדלת ופגע בקיר שמחוץ לחדר.

התביעה: "בדרך נס התוצאות לא היו קטלניות"

חברו של הנאשם נפצע ואושפז למשך שישה ימים שבהם עבר שני ניתוחים בהרדמה מלאה. פגיעת הקליע יצרה פצעי כניסה ויציאה בפניו, ריסקה אחת מעצמות הלסת התחתונה שלו וגרמה לשבר נוסף באזור הלסת גם כן.

עו"ד נתי בן חמו מפרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) מסר לאחר הגשת כתב האישום כי "הנאשם אשר החזיק בביתו נשק לצורך ביצוע תפקידו כמאבטח, עשה שימוש קל דעת באקדחו, פגע בחברו וגרם לו לפגיעות קשות אשר עם תוצאותיהן הוא נאלץ להתמודד מדי יום, כאשר בדרך נס התוצאות לא היו קטלניות. כתב האישום מבטא את המחויבות של הפרקליטות ורשויות אכיפת החוק לפעול בנחישות על מנת לאכוף את הדין במקרים בהם נעשה שימוש קל דעת ומסוכן בכלי נשק".