העבריין הבכיר ששרד כמה ניסיונות חיסול ואיבד את שתי רגליו, נמצא מת בביתו: בן כהן הוא העבריין הבכיר שנמצא היום (רביעי) ללא רוח חיים בביתו שבתל אביב - כך הותר לפני זמן קצר לפרסום. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מבדיקה ראשונית של המשטרה עלה שלא היו סימני אלימות על גופו של כהן, ששרד מספר ניסיונות חיסול בעבר. עקב כך, לא ברור אם מותו נגרם בנסיבות של עבירה פלילית. 

שניים מניסיונות החיסול של כהן התרחשו בארבע השנים האחרונות: בינואר 2016 כהן נפצע קשה לאחר שמטען שהוצמד לרכב שבו נסע בגבול תל אביב-גבעתיים התפוצץ. כתוצאה מהפיצוץ, כהן איבד את שתי רגליו. 

"יצאתי מהבית עם מאבטח, הוא בדק את האוטו כמו שצריך", סיפר כהן לאחר האירוע, "האוטו נבדק כל יום חצי שעה מראש. היה לו פאק רציני". 

בן כהן (צילום: פלאש 90)
בן כהן בבית המשפט לאחר שאיבד את שתי רגליו | צילום: פלאש 90

 באוגוסט 2018, כהן היה יעד לניסיון חיסול נוסף בכיכר המדינה בתל אביב. אלמוני רכוב על קטנוע ירה מספר קליעים לעבר רכב השייך לו, אך לא הצליח לפגוע בכהן. במשטרה העריכו אז שמי שעמד מאחורי ניסיון ההתנקשות האחרון בכהן הוא אותו גורם שניסה לחסל אותו בפעם שבה איבד את שתי רגליו. 

לאחר ניסיון החיסול של כהן באוגוסט 2018, הוא שוחח עם החדשות וסיפר על תחושותיו: "לא היה כלום, הכל בסדר. לא היה משהו רציני. לא הייתי באוטו. אני לא יודע מי רצה לעשות לי את זה ואין לי מושג. אני חי את החיים שלי והם יפים, אני לא עושה חשבונות. כל אחד מה שיקרה לו עם הקדוש ברוך הוא". 

שנה לפני ניסיון החיסול הזה, ירה אלמוני לעבר ביתו של כהן בפרויקט יוקרתי בצפון תל אביב. גם אז לא נעצרו חשודים. 

במשטרה העריכו שישנם שני סכסוכים בעולם התחתון שהיו קשורים לבן כהן ועלולים היו להיות הגורמים לניסיונות החיסול שלו,. גורמים עברייניים הסבירו כי היה סכסוך מתוקשר בין כהן לעבריין איתן חייא על רקע אישי. על פי אותם גורמים, חייא הוא זה שניסה לחסל את כהן בפעמיים האחרונות. 

גורמים המקורבים לחייא הבהירו אז כי הוא נמצא בבידוד בכלא, ומכאן שאין לו בכלל יכולת להוציא ניסיון חיסול שכזה כפי שהיה בצהרי היום בתל אביב. הסכסוך הנוסף בעולם התחתון שיכול להסביר את ניסיון ההתנקשות בכהן הוא סכסוך של הראשון עם מקורבים לעבריין אבי רוחן, ככל הנראה על רקע כלכלי. 

ניסיון החיסול של בן כהן, ינואר 2016 (צילום: עד ראייה, חדשות)
רכבו של כהן לאחר ניסיון החיסול בתל אביב, ינואר 2016 | צילום: עד ראייה, חדשות

בשנים האחרונות פעל כהן באופן עצמאי ועסק בגבייה, בהלוואות שוק אפור ובניכיון צ'קים. במשטרה מכירים סכסוך שקיים בינו לבין העבריין איתן חייא וזהו אחד מכיווני החקירה שנבדקו בזמנו. 

כהן היה בעבר חלק מכנופיית רמת עמידר וחבר בכנופייתו של עמיר מולנר. הוא הוגדר יעד מודיעיני של משטרת ישראל ונחשב לראש ארגון פשע. 

כהן החל את דרכו בעולם הפשע כשפעל בשליחות האחים רוני ויוסי הררי בתחילת שנות ה-90. לצדו פעלו העבריינים אמיר זכריה ועמיר מולנר, שלימים הפך לראש ארגון פשע.

כהן אף פעל בעבר בשירותו של פליקס אבוטבול ונשלח לבצע התנקשות בעבריין אלון גלעדי, איתו היה אבוטבול מסוכסך. ב-1999 נשלח ללוס אנג'לס על מנת לבצע את ההתנקשות, ויחד עם שותף, הכו אותו למוות, השליכו את גופתו סמוך לנמל התעופה של העיר – והצליחו להימלט בחזרה לארץ. כהן ושותפו נעצרו ונשפטו, ונגזרו עליהם שבע שנות מאסר.עשור מאוחר יותר, נעצר כהן בחשד שהשליך רימוני רסס והלם לעבר סוכנות "סובארו" שהוא פעל לסחוט את בעליה. כתב אישום חמור הוגש נגד כהן בפרשה, אך בסופו של דבר הוא הורשע בעבירה של החזקת נשק בלבד ונגזרו עליו שנתיים מאסר וקנס כספי של מאה אלף שקלים.

בשנת 2013 נעצר כהן בגין סחיטה של איש עסקים. כתוצאה מהפרשה, מכוניתו היוקרתית של כהן וחשבונות הבנק שלו חולטו. התיק נגד כהן לא הבשיל לכדי כתב אישום, ובית המשפט הורה להשיב לו את רכושו.

באפריל 2014 כהן נתפס נוהג תחת השפעת מנת קוקאין לאחר מרדף שניהלו אחריו שוטרים.כהן הודה במסגרת הסדר טיעון בעבירות של החזקת סמים והכשלת שוטרים ונשלח לכמה חודשי מאסר.