הורשע באונס אלים – 11 שנים לאחר המעשה: בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע היום (שני) תושב השטחים באונס אישה בת 45. הגשת כתב האישום התאפשרה לאחר שנמצאה התאמה בין פרופיל ה-DNA שנמצא על בגדיה של המתלוננת לשלו. הנאשם הודה במסגרת הסדר טיעון ונגזרו עליו 8 שנות מאסר וחצי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי כתב האישום, בשנת 2007 המתינה המתלוננת לאוטובוס והנאשם הציע ללוות אותה לתחנה קרובה אחרת. בשלב מסוים הגיעו לאזור ריק מאדם ובעקבות חששה של המתלוננת היא ביקשה לחזור על עקבותיה.

בשלב הזה, כך על פי האישום, הנאשם אחז בידה של האישה, שבאותו הזמן זעקה לעזרה. בהמשך הרים הנאשם אבן, הצמיד אותה לראשה של האישה ואיים להרוג אותה. בהמשך – אנס אותה וביצע בה מעשה סדום.

כתב האישום מתאר כיצד האישה ניסתה לפנות לליבו של האנס ולטעון שהיא כמו אחותו, אמו או אשתו. היא אף סיפרה לו שיש לה ילדים וגם הציעה לו תשלום כספי תמורת זה שיניח לה לנפשה. אולם הנאשם, כך על פי האישום, לא נעתר לבקשותיה והמשיך במעשיו.

בזמן העבירה, הנאשם היה תושב השטחים ולא היה בעל אישור כניסה לישראל – מיד לאחר האונס, הוא נמלט לשטחי הרשות הפלסטינית. בשנת 2018 – 11 שנים לאחר האונס, נעצר הנאשם בחשד לביצוע עבירה אחרת בתל אביב, וזמן קצר לאחר מכן התגלתה התאמה מלאה בין פרופיל ה-DNA שלו לזה שנמצא על בגדיה של המתלוננת.

עו"ד ג'ני אבני ועו"ד נועה עזרא-רחמני מפרקליטות מחוז ירושלים שניהלו את התיק מסרו: "גזר הדין שניתן היום מבטא מאבק נחוש וחסר פשרות של רשויות האכיפה למיגור הפשיעה ולמיצוי הדין עם עברייני מין גם שנים רבות לאחר ביצוע העבירות. בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות וקבע כי עבירות פשע חמור כמו אלה שביצע הנאשם דינן מאסר ממושך מאחורי סורג ובריח.

עוד קבע בית המשפט כי גם עבריין שנמלט מאימת הדין ומי שהמשטרה מתקשה לאתרו- אינו יוצא נשכר ויישא בעונש הולם גם בחלוף שנים, ובמקרים מעין אלה עילת ההתיישנות אינה יכולה לשמש חומת מגן וחסינות לעבריינים. הסדר הטיעון במסגרתו הודה הנאשם והורשע בכל העבירות נחתם מתוך התחשבות בקושי שהביעה המתלוננת בכל הנוגע לצורך להעיד במשפט שנים רבות לאחר האירוע. מדובר באירוע אלים וקשה אשר את השלכותיו נושאת המתלוננת עמה מאז אותו יום, אנו מבקשות לחזק את ידיה ומקוות שגזר הדין יהווה עבורה סגירת מעגל ונחמה מסוימת".