תיעוד מטריד ממגדל העמק: בסוף השבוע האחרון הוזעקו שוטרים אל שכונת מגורים בעיר בעקבות תלונה על נערים שצועקים ליד בתי מגורים. עד מהרה התפתח עימות בין הצדדים, שבשיאו השתמש שוטר באקדח טייזר כלפי אחד הצעירים - זאת למרות שבני משפחתו טוענים כי לא היה כל צורך בכך. מהמשטרה נמסר כי "מבירור ראשוני עולה שהשוטר פעל בניגוד לנהלים ולא כפי שמצופה משוטר במצב דומה". עוד נמסר כי החומר הועבר לבחינת מח"ש וכי בשלב זה הוחלט להעבירו מתפקידו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

קרובת משפחתו של הצעיר פרסמה פוסט בפייסבוק ובו תיארה את שאירע: "ביום שישי האחרון אלירן היה אצל חברתו ויותר מאוחר בערב הלך ברגל לכיוון ביתו דרך הטיילת שבנוף העמק כיוון שהוא שומר שבת. באותו הזמן הוזמנה ניידת בעקבות תלונה על כמה נערים שהפריעו עם הצעקות לשכנים. תוך כדי שאלירן חוצה את מקום הנערים, השוטרים קופצים עליו ואוזקים אותו מבלי לבדוק למי הוזמנה המשטרה".

קרובת המשפחה הוסיפה: "אלירן לא התווכח, הושיט את ידיו שיאזקו אותו והתחנן לשוטר שלא יגרום לו לנסוע בשבת ושהוא מוכן להתלוות אליו ברגל אזוק לתחנת המשטרה במרחק של 5 דקות הליכה לכל היותר. השוטר המשיך לצעוק וביקש לאזוק את ידו השנייה של אלירן מאחורי הגב. בשלב אלירן מסתובב ושם את שתי ידיו מאחורי הגב ומחכה שיאזקו אותו ללא כל התנגדות. לאחר כמה שניות, במקום לאזוק אותו, השוטר שולף את אקדח הטייזר שלו ויורה באלירן בעמוד השדרה. אלירן מתעלף לכמה שניות וכשמתעורר ממשיכים לקפוץ עליו השוטרים כשהוא שוכב על הבטן ולאזוק כאילו תפסו מינימום מחבל בדרך לפיגוע".

"לאורך כל הסרטון לא נשקפת סכנה לחיי השוטרים ואלירן משתף פעולה לאורך כל התקרית", הדגישה קרובת המשפחה. "לבסוף מרימים אותו לניידת כאילו היה אחרון העבריינים והוא נשאר עצור עד השעה 7:00 בבוקר. אז אם עד היום פחדנו על הילדים שלנו מהנוער שמסתובב בלילות, היום אנחנו מפחדים ממשטרת ישראל - משטרה שאמורה להגן עלינו ועל ילדינו. מישהו כאן התבלבל מהו חוק וסדר, ומהו מעשה בריונות... היום זה הוא ומחר זה יכול להיות כל אחד מילדיכם".

מבירור ראשוני של המשטרה עלה כי השוטר פעל בניגוד לנהלים ולא כפי שמצופה משוטר במצב דומה. מהמשטרה נמסר כי "החומר הועבר לבחינת מח"ש ובמקביל הוחלט בשלב זה להעביר את השוטר מתפקידו לאלתר. בסיום בדיקת המקרה יוחלט על המשך הצעדים בעניינו". עוד נמסר כי "התנהלות חריגה זו אינה מאפיינת כלל את שוטרי משטרת ישראל כמי שמבצעים פעילות אכיפה במקצועיות מדי יום ומעניקים שירות למיליוני אזרחים במקצועיות, במסירות ומתוך כבוד הדדי לכל אדם".