עורכת דינה של שירה רבן, שתבעה את רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו בגין תנאי העסקה פוגעניים, הגישה היום (שני) בקשה לזמן לעדות גם את סילבי גנסיה – עובדת נוספת שעזבה את העבודה במעון בחודשים האחרונים. הבקשה נשלחה בעקבות פרסום עדותה של גנסיה במהדורה המרכזית בחדשות 12 בשבוע שעבר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בקשה זו נועדה על מנת למנוע עיוות דין, הטעיית בית הדין הנכבד ולשם עשיית צדק נדרש, ויש בה רלוונטיות ממש לשאלות השנויות במחלוקת בתיק המונח לפתחו של בית הדין הנכבד", נכתב בדברי ההסבר.

בבקשה מפורטת גם השיחה של גנסיה עם כתבתנו דנה ויס, ובה ביקשה לספר שעדותה של רבן הייתה נכונה. "ריאיון מוקלט שנערך עם הגב' גנסיה מאשש כי עדותם של עדי הנתבעת אינה אמת וכי הללו מסרו גרסאות בדויות בפני בית הדין".

בשיחה עם חדשות 12 מסרה סילבי עדות לאחר שעזבה לאחרונה את המעון והצהירה: "עברתי גיהינום". "שרה הייתה עוקבת אחריי במהלך כל יום העבודה, כל הזמן ביקשה (לדעת) מה אני עושה, וכל הזמן (ביקשה) 'תחליפי בגדים, תשטפי ידיים", סיפרה. "היא בקושי הייתה יוצאת מהבית, היא הולכת אולי פעמיים בשבוע לעבודה שלה וזהו. כל שאר הזמן דרשה לדעת איפה אני ומה אני עושה. פשוט הייתי חוזרת הביתה ולא מצליחה לזוז".

"היא לא הייתה מרימה עליי את הקול - היא הייתה צורחת", סיפרה סילבי. "כולם שמעו אותה מלמטה. כשהייתי יורדת היו מחבקים אותי, אומרים לי 'סילבי זאת לא את, את בסדר'. בהמשך סיפרה העובדת לשעבר שנתניהו ביקשה ממנה בקשות משפילות: "בגלל שגם כתבתי איזה מסרון שאמרתי בו שהיא פסיכופתית - ואז כשחזרתי לעבוד היא כל כך כעסה ואמרה שיש לי ידיים של דם ושאני צריכה לנשק לה את הרגליים, להתכופף על ארבע. כמובן שלא עשיתי את זה".