שמעון יהודה חיות, שזכה לכינוי "נוכל הטינדר" ושהוסגר אתמול מיוון אחרי שלושה חודשים, יישאר במעצר "עד להחלטה אחרת", כך קבעה השופטת בדיון בעניינו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

עו"ד אבי חימי, סנגורו של חיות, מסר: "הוגשה בקשה להארכת מעצר עד תום ההליכים, ואנו נבקש לקבוע את הדיון ל-22 בחודש בבוקר. הנאשם מכיר את כתב האישום, מודע לתוכנו ואפשר לראות את הדיון היום כתחילתו של המשפט". 

פרנילה שייהולם, מקורבנותיו של שמעון חיות, הגיבה להחלטה להשאירו במעצר: "אני חשה הקלה שהוא יישאר במעצר ולא יוכל יותר לפגוע באנשים. אני מקווה שישראל תרשיע אותו ותגזור עליו זמן ממושך בבית הסוהר - המקום אליו הוא שייך. הוא איש חולה ופסיכופת".

נזכיר כי חיות נשפט ל-11 חודשי מאסר ביוון בהליך מזורז. לאחר מכן המדינה הגישה בקשת מעצר וחיות הסכים לבקשת ההסגרה. בכוונת הפרקליטות להגיש נגדו מחדש כתב אישום שבשעתו נמחק כשברח מהארץ והוא צפוי להיחקר ביחידת ההונאה של משטרת מחוז תל אביב בחשד לביצוע מעשי מרמה נוספים.

חיות ברח מישראל במהלך שנת 2017 והוכרז כדרוש לרשויות האכיפה, אשר ביצעו מגוון פעולות חקירה בארץ ובחו"ל במטרה להביאו לדין. עם נחיתתו של חיות בנתב"ג הוא הועבר להמשך טיפול יחידת ההונאה של משטרת מחוז תל אביב והבוקר כאמור הוא הובא לבית משפט השלום בעיר להארכת מעצרו ולחידוש ההליכים המשפטיים נגדו.

שמעון יהודה חיות נוכל הטינדר‎
"הוא מאמץ לעצמו חיים שאינם שלו" | צילום: abc

חשד: מרמה בהיקף של 10 מיליון דולרים

לרשויות החוק בישראל חיות מוכר מזמן, כבר לפני יותר מעשור כשהיה צעיר בן 19 ושימש שמרטף לילד בן 4. הוא גנב פנקס צ'קים מהוריו של הילד, זייף את חתימתם, נטש את הפעוט ורכש עם ההמחאות מכונית פורש וקורס טיס. בריאיון לחדשות 12 הוא טען: "לא היה ולא נברא, הוציאו דברים מכלל פרופורציות". 

הוא הואשם בגניבה ובזיוף ואז ברח מהארץ בזהות בדויה ועם דרכון מזויף. מאז, כך מעלה החקירה, הוא הסתובב בעולם והשאיר אחריו שובל של קורבנות. "מילים לא עולות כסף, כל אחד יכול להגיד מה שהוא רוצה", אמר. "לא קיבלתי אגורה. הנשים האלה נהנו בחברתי, טסו על חשבוני ונהנו בעולם על חשבוני".

חיות אף האשים בריאיון את המתלוננות נגדו, שלטענתו חברו כדי להפילו. "אולי הן לא אהבו את הקשר איתי או את הדרך שבה אני מתנהג", אמר. "אולי משהו נשבר לו הלב בדרך או בתהליך".

יו
עו"ד אבי חימי | צילום: יח"צ, חדשות
עו
עו"ד יקי קהן | צילום: באדיבות המצולם, חדשות

רק בשנתיים האחרונות, הקיף מעשה המרמה שלו בישראל נאמד בהיקף של 10 מיליוני דולרים. לאחר מכן התחיל גם להציג את עצמו כקרוב למיליארד לב לבייב. "יש לי את הזכות לבחור איזה שם שאני רוצה. לא הצגתי את עצמי כבן של מישהו. אנשים משתמשים בדימיון", אמר בריאיון. "אני בן אדם נורמטיבי שעושה עסקים, לא אתן לאף אחד להרוס את חיי". 

בהכנת הידיעה השתתף כרמל ליבמן.