אלירן מלול, החשוד שרצח את אשתו מיכל סלה ז"ל וניסה להתאבד, מסרב בימים האחרונים לשתף פעולה עם חוקרי המשטרה המגיעים לחדרו בבית החולים. זאת, לאחר שבתחילת השבוע חל שיפור במצבו ונקבע שהוא כשיר להיחקר על ידי השוטרים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גם אתמול (שלישי), לפני כניסת החג, הגיעה חוקרת משטרה לחדר בו מאושפז מלול והציגה לו שאלות. מלול המשיך לסרב להשיב ולמסור גרסה על המניע לרצח אשתו. המשטרה תבקש מחר להאריך שוב את מעצרו של מלול. טרם התברר אם ניתן יהיה להביא את מלול אל בית המשפט לדיון בהארכת המעצר, או שהדיון יתקיים בהיעדרו.

בשל סירובו של מלול לשתף פעולה עם חקירת המשטרה, לחוקרים עדיין לא ברור מה היה המניע לרצח. בהיעדר גרסה מסודרת ועל בסיס כל העדויות שנגבו, מתקבלת ההערכה כי מלול פעל מתוך התקף פסיכוטי במהלך ויכוח עם רעייתו. זאת, בין היתר משום שאין עדות המצביעה על סיבה אחרת - לא מעברו של מלול ולא מאופי הזוגיות של השניים. מלול אמר לחוקריו, לאחר שהחלה חקירתו ביום שני, שכואב לו ושהוא אינו יכול לדבר. כאשר נשאל על בתו התינוקת שמסר לשכנים אחרי הרצח, לא השיב ואף לא שאל לשלומה.

אלירן מלול הרוצח של מיכל סלה ז
אלירן מלול. מסרב לענות לחוקרים

ביום שישי האריך בית המשפט את מעצרו של מלול בשישה ימים. לאורך כל תקופת האשפוז לא ביקרו אותו בני משפחתו. אמש דיבר לראשונה קרוב משפחתו עם חדשות 12: גיסו של מלול, יחיאל, התייחס לחשדות הקשים ואמר כי "הוא היה בן אדם רגיל, אהב את אשתו והמשפחה. אנחנו מופתעים מאוד, לא יודעים מה קרה שם. אלירן היה בן אדם מקסים, אהב את אשתו והמשפחה. כל הדברים הטובים שאומרים עליו זה הוא באמת. הם היו ביחד, הכול היה רגיל בזוגיות שלהם".

כשנשאל אם הבחין בנורות אזהרה במערכת היחסים בין השניים, ענה יחיאל: "לא היה משהו שאנחנו יודעים עליו. בשלוש השנים האחרונות הם איבדו את ההורים שלהם, זה קשה להם. אנחנו אוהבים את מיכל והמשפחה שלה. היא הייתה אישה מדהימה, ואנחנו אוהבים את הנסיכה הקטנה שלהם".

מיכל סלה, הנרצחת האירוע במוצא
מיכל סלה ז"ל

השכנה סיפרה: "הוא אמר - אני ואשתי ניסינו להתאבד"

על פי החשד, מלול, בן 34 מרמת מוצא, דקר למוות את אשתו מיכל ואז ניסה להתאבד. לאחר שנפצע קשה, העביר את בתם בת 8 החודשים לשכנים ואיבד את הכרתו. השכנה שקיבלה את התינוקת שיחזרה בשבוע שעבר את המקרה. "הוא דפק בדלת ואמר 'אני ואשתי ניסינו להתאבד, קחי את הילדה'", סיפרה. "בערך בשעה 6 וחצי שמעתי דפיקות בדלת, פתחתי את הדלת וראיתי גבר עטוף בשמיכה או סדין, מחזיק תינוקת ויושב על הרצפה ליד הדלת ונשען על הקיר. הוא אמר 'אני צריך עזרה, תביאי כוס מים וקחי את הילדה'"

"הבאתי לו מים ולקחתי את הילדה ושאלתי מה קרה. הוא ענה: 'אני ואשתי ניסינו להתאבד'. שאלתי איפה אתה גר, והוא אמר שפה למעלה. נכנסתי עם הילדה והתקשרתי למשטרה, עניתי לשאלות והמשטרה כבר יצרה קשר עם מד"א. הגיעו בערך 15 אנשים והשתלטו על העניין, ואני טיפלתי בילדה".