דובר הליכוד יונתן אוריך, שנחקר במסגרת פרשת הטרדת עד המדינה שלמה פילבר, הגיש היום (רביעי) תלונה במח״ש וטען: "נעשו פעולות בלתי חוקיות בחקירתי במטרה להגיע לחומרים משפטיים רגישים, הנוגעים לתיקי ראש הממשלה וחוסים תחת חיסיון משפטי". בהמשך היום צפוי ‎להתקיים דיון בבקשת המשטרה לעיין בטלפונים של ארבעה יועצים של ראש הממשלה בבית משפט השלום בת"א.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אמש הגיש גם יועצו הבכיר של ראש הממשלה, עופר גולן, תלונה על התנהלות החוקרת שלו בפרשה - בטענה שעיינה בהתכתבויות שלו עם יאיר נתניהו. בתלונה שהוגשה באמצעות פרקליטו, עו"ד עמית חדד, טען גולן שהשוטרת שחקרה אותו באזהרה ביום חמישי האחרון דרשה ממנו לפתוח את הטלפון הנייד שלו מבלי שאמרה לו שהוא זכאי לסרב לבקשה.

שלשום פורסם לראשונה במהדורה המרכזית כי בדיקה שנערכה בעקבות תלונתו של אוריך על התנהלות החוקרת שהשתמשה בטלפון הנייד שלו מצאה פגם אחד בלבד. לגבי יתר הטענות של יועצו של נתניהו לא נמצאו תימוכין והצדקות. גורמים בסביבת רה"מ טוענים שנאסר על אוריך וטופז לוק לעמוד בקשר ישיר עם ראש הממשלה.‎

הפגם שעלה בבדיקת המשטרה העלה שהחוקרת לא הודיעה ליונתן אוריך שהוא רשאי לסרב ולא החתימה אותו על הסכמתו לעשות זאת – כמתחייב. התברר שכל החקירה של אוריך תועדה ובדיקתה העלתה שאכן החוקרת נטלה את מכשיר הטלפון הנייד של אוריך במהלך החקירה ועמדה איתו ביציאה מחדר החקירות במשך 13 שניות ואז חזרה מיד אל תוך החדר. לגבי שאר הטענות לא נמצאו להן תימוכין והצדקות.

אוריך תקף את התנהלות חוקרי המשטרה 

אוריך תקף את התנהלות חוקרי המשטרה, במכתב שתוכנו נחשף לראשונה במהדורה המרכזית. במכתב טען אוריך להצצה מצד החוקרת להודעות שלו שלא קשורות לפרשה. בעקבות הפרסום בחדשות 12, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט פנה אמש למשטרה ודרש מהם תגובה.

לפי המכתב ששיגרה עורכת דינו של אוריך, חוקרת המשטרה תיעדה התכתבויות מהטלפון שלו - והעבירה אותן בקבוצה שעוסקת בדיונים על תיק 4000. פרקליטתו של אוריך, דובר הליכוד ומיועצי התקשורת הבכירים מהצוות של נתניהו, שלחה מכתב ליועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט - ובו שורה של טענות על התנהלות חוקרי המשטרה אתמול במהלך החקירה באזהרה של אוריך.

המכתב של פרקליטתו של אוריך ליועמ"ש (עיבוד: החדשות 12)
המכתב של פרקליטתו של אוריך ליועמ"ש | עיבוד: החדשות 12

המכתב נשלח תחת הכותרת: "חדירה בלתי חוקית לטלפון הנייד של יונתן אוריך" עו"ד נועה מילשטיין, שמייצגת את אוריך, טענה בפנייה כי חוקרת המשטרה ביקשה מאוריך לפתוח את הטלפון הנייד ולעיין בהתכתבות בינו לבין עופר גולן, דובר משפחת נתניהו ומנהל קמפיין הליכוד. החוקרת, כך על פי הטענה, לא מציינת בפניו שיש לו זכות לסרב.

ההודעות הועברו בקבוצה בשם "השלמות תיק 4000"?

במכתב ציינה עורכת הדין כי החוקרת בדרגת פקד "דרשה ממנו לקבל את קוד הכניסה לטלפון שלו. בשלב מסוים ביקשה ממנו לפתוח את הטלפון הנייד ולתת לה לעניין בתכתובות בינו לבין מנהל הקמפיין".

עוד מתחה עורכת הדין ביקורת על התנהלות המשטרה: "הגם שעורך דינו של שלמה פילבר הבהיר במסגרת ריאיון שעד המדינה מעולם לא שמע את הדברים בזמן אמת וממילא לא הוטרד על ידם, סבורה המשטרה שיש באירוע שהתקיים במסגרת קמפיין הבחירות משום הטרדת עד".

ראש הממשלה בינימין נתניהו  (צילום: החדשות 12)
ראש הממשלה נתניהו | צילום: החדשות 12

אוריך אפשר לחוקרת שעיינה בהתכתבות ולקחה את הנייד מחוץ לחדר החקירות. כשחזרה, אוריך הבחין - כך על פי פרקליטתו - שהחוקרת עיינה בהתכתבויות נוספות שאינן קשורות לפרשת ההטרדה.

הדברים הגיעו לשיאם כשלטענת אוריך היא הקלידה פרטים ומידע שהיא מוציאה מהמכשיר שלו לקבוצה של אפליקציית טלגרם שנקראת "השלמות לתיק 4000". אם הטענות נכונות, הן מעידות על כך שמידע מהטלפון של היועץ והדובר משמש גם לחקירת פרשות אחרות.