אחרי שהבוקר הודיעה פרקליטות המדינה על החלטתה להגיש כתבי אישום נגד שבעה חשודים בפרשת הצוללות כשמקורבו של ראש הממשלה דוד שמרון יואשם רק בהלבנת הון בפרשה צדדית אחרת, כעת מתברר מה הסיבה שהובילה לכך. לפי הפרסום הערב (חמישי) ב"מהדורה המרכזית" העובדה שמיקי גנור חזר בו מהעדות ומהסכם עד המדינה - היא שפגעה קשות בחשדות נגד שמרון והביאה לקרסת התיק נגדו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אמנם לא מדובר ביום חג עבור מקורבו של נתניהו, אך בכל מה שקשור לחלק הנטען שלו בפרשת השחיתות הגדולה במערכת הביטחון - התיק נגדו נסגר. 

יחד עם זאת, סימן שאלה אחד גדול עדיין נותר ללא תשובה: בכתב החשדות שנמסר לפרקליטי המעורבים בפרשה כתבה הפרקליטות כי בין ראש המל"ל לשעבר, אבריאל בר יוסף, לבין מיקי גנור היו יחסי שוחד. למרות זאת בר יוסף לא קיבל הודעת שימוע על הכוונה להעמיד אותו לדין, וכך גם בכיר אחר במערכת הביטחון שהיה תת אלוף - שייקה ברוש, שגם בעניינו לא נקבע האם הוא נאשם או לא. גם לאחר פניית החדשות, בפרקליטות סירבו להתייחס לסוגיה. 

פרקליטו של דוד שמרון, עו"ד עמית חדד, מסר: "במשך שנתיים גורמים בעלי אינטרס ניסו בכל כוחם, בצורה צינית, מכוערת, לקשור את דוד שמרון לפרשת הצוללות. היום כולם יודעים – אין קשר בין דוד שמרון לפרשת הצוללות ומעולם לא היה קשר כזה. גם האישום שנותר הוא אישום שאנחנו מקווים, מאמינים, שייסגר בשימוע". 

בהחלטתו להעמיד לדין בכפוף לשימוע את החשודים המרכזיים בפרשה בגין שורה של עבירות שונות, אימץ פרקליט המדינה שי ניצן את המלצת פרקליטות מיסוי-וכלכלה והמשנה לפרקליט המדינה (עניינים פליליים).