ההחלטה שקיבלה היום (שלישי) המשטרה בדבר פתיחה בחקירה האם חומרים מתוך המכשיר הסלולרי של יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר הוחזקו או הופצו שלא כדין תאפשר לחוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה לזמן לעדות גורמים שמחזיקים, או יודעים על חומרים מהטלפונים הניידים של נוה, שהוצאו והועברו לאחרים בניגוד לחוק. בין אלה, ישנה אפשרות שהחוקרים גם יבקשו לתשאל עיתונאים, ואולי אף את נוה עצמו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

הבדיקה שעליה הוחלט במשטרה ופרקליטות היא למעשה חקירה לכל דבר, אלא שלא זומנו חשודים לחקירה באזהרה. אלא שבמצב הקיים, כל עוד אין החלטה על חקירה מלאה שתחייב הרחבת המידע שיוצא מתוך הטלפונים של נוה וייבדק - כל עוד זה לא קורה נראה שאין תכלית של ממש לפעולות שעושים החוקרים כעת.

הפרסום האחרון על התכתבות כביכול בין שופט בכיר לאפי נוה הוא דוגמה לחוסר התכלית, שכן נכון לעכשיו לחוקרי המשטרה אין שום אינדיקציה או הוכחה של ממש שההתכתבות הזאת הוצאה מאחד הטלפונים של נוה: החוקרים עצמם לא נתקלו בה בחקירה שהתנהלה בפרשת מין תמורת מינוי.

השופט עלאא מסראווה אישר אז לחוקרים לחקור ב'פינצטה' רק חומרים מאוד מסוימים מתוך הטלפונים הניידים שהיו קשורים לפרשת השופטת אתי כרייף והחשד שהועלה נגד עורכת דין נוספת שגם היא קיימה עמו קשרים ובתמורה התבקש לסייע לבעלה להתקדם. אז החשדות לא הולידו המלצה להעמיד אותה לדין. ברשימה שאושרה אז לא נכללה ההתכתבות הזאת, ולכן הם לא מכירים אותה.