בתחילת החודש נערך דיון ההוכחות במשפט הדיבה של מני נפתלי נגד מקורבי ראש הממשלה. אב הבית לשעבר דורש פיצוי בסך חצי מיליון שקלים בגין האשמות המקורבים, בהם עורכי דין ויועצים, שטענו בפומבי כי נפתלי הוא האחראי לניפוח ההוצאות במעון ראש הממשלה. במהלך הדיון נשמעה עדות של עובדת במעון ראש הממשלה, שטענה שמני נפתלי תקף אותה מינית, ואמש (שבת) נחשף בחדשות סוף הזבוע כי היא טענה שקצין בכיר במשטרה הפעיל עליה לחצים כבדים כדי שתספר הכול על מה שקורה במעון בבלפור.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נתניהו בכנס לרגל השנה החדשה בתאריך ה-30 באוגוסט 2017 תקף את מני נפתלי. בדיון שעבר מתחת לרדאר - כמעט ללא דיווחים בתקשורת, נשמעה עדות מפיה של סבטלנה גורוצדקי, עובדת לשעבר במעון ראש הממשלה שהתלוננה נגד מני נפתלי על הטרדה מינית.

התקופה המדוברת היא שנת 2015, רגע לפני הבחירות מואצת חקירת תיק המעונות. גורוצדקי גוללה בפני השופט, איך נדרשה אז לספר כל מה שהיא יודעת על מה שקורה בבית ראש הממשלה.

סבטלנה: "אחר כך כשהזמינו אותי ל-443, אז אבי רוטנברג מאוד לחץ שאני אבוא"
עורך הדין יוסי כהן: "מי זה אבי רוטנברג?"
סבטלנה: "הוא לא חוקר, הוא בדרגה יותר גבוהה"
עורך הדין יוסי כהן: "קצין בכיר".
סבטלנה: "כן. בפעם הראשונה הוא בא לקחת אותי מהבית לתחנה והחזיר אותי, והיה מההתחלה נחמד, ואחר כך אמר לי בפגישה השנייה שאני לא אפחד, שאני אספר הכול, שראש הממשלה כבר הולך הביתה".
עורך הדין יוסי כהן: "ראש הממשלה?"
סבטלנה: "כן. הוא אמר שהוא כבר לא יהיה ראש ממשלה, שהוא הולך הביתה. וכשהוא (רוטנברג) ראה שאני לא אומרת את מה שהוא רוצה לשמוע אז הוא ממש לחץ עליי".

רב פקד אבי רוטנברג היה אחראי אז על חקירת המקרה בלהב 433. לימים הוא הועבר מתפקידו אחרי שנתגלה כי הוא נמצא בקשר זוגי עם ג'ודי ניר מוזס שלום, אחותו של נוני מוזס - שנחקר במסגרת תיק 2000. סבטלנה מספרת איך לכאורה לחץ עליה רוטנברג:

סבטלנה: "הוא רצה שאני אגיד שראש הממשלה שלח אותי"
עורך הדין יוסי כהן: "לאן הוא שלח אותך?"
סבטלנה: "שלח אותי להתלונן נגד מני".
עורך הדין יוסי כהן: "ומה עוד הוא אמר?"

סבטלנה: "הוא אמר לי שאני אשן בנווה תרצה אם אני לא אגיד את זה ולחץ עליי מאוד. ואני אמרתי שאני רוצה ללכת הביתה, שאני לא מרגישה טוב. לא אפשרו לי. אמרו לי ללכת לרופא, היה לי לחץ דם גבוה. קיבלתי שם טיפול. החוקר אמר לי שאני אחזור לחקירה, שאבי רוטנברג יותר לא ייכנס אבל הוא כן נכנס אחר כך".

סבטלנה מפרטת איך ובאיזו עוצמה המשיכה החקירה: "כשהוא ראה שהוא לא משיג ממני מה שהוא רוצה לשמוע אז הוא ממש לחץ עלי, צעק עליי. הוא אמר שאין לי מה לפחד, ושאני אגיד שהוא שלח אותי. הם טענו שראש הממשלה שילם לי. אף אחד לא שילם לי שום דבר".
עורך הדין ראביליו: "הם טענו שראש הממשלה שילם לך ושלח אותך למה?"
סבטלנה: "להתלונן נגד מני בעניין של ההטרדה המינית"
עורך הדין ראיבליו: "עכשיו, ראש הממשלה דיבר איתך על העניין הזה אי פעם?"
סבטלנה: "הוא לא ידע בכלל"

עורך הדין ראיבליו: "והוא אמר לך ללכת ולהגיש תלונה?"
סבטלנה: "לא"
עורך הדין ראביליו: "ומישהו מטעמו אמר לך?"
סבטלנה: "לא".

התיק נגד נפתלי נסגר מחוסר ראיות מספיקות, ובמקביל הודיעה הפרקליטות כי מעמדו בפרשת המעונות כשל עד מדינה. השאלה שנותרה עומדת ותלויה היא האם כדי לחזק את התיק הזה, אולי גם תיקים אחרים, ניסה חוקר בכיר במשטרה להוריד את סבטלנה מתלונתה, באמצעים מפוקפקים?

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: מאחר ובימים אלה מתנהל הליך משפטי נשוא פנייתך, אין בכוונתנו להתייחס לנושא.‎‏

מטעמו של ראש הממשלה נתניהו נמסר: "עכשיו ברור- זאת שיטה. כדי להפיל את ראש הממשלה נתניהו כל האמצעים כשרים, גם להשתיק בסחיטה ואיומים אישה שמתלוננת על הטרדה מינית, כמו התרגיל הפלילי שעשו לניר חפץ, שפרטיו עדיין חסויים מהציבור בצו איסור פרסום. מה הם מסתירים, למה הם לא מסירים בפני הציבור את צו איסור הפרסום? היום זה ראש הממשלה- מחר זה יכול להיות כל אזרח".