במהלך ויכוח בין עובדים של שתי רשויות אכיפה בנמל התעופה בן גוריון, הותקף השבוע באלימות מאבטח סמוי על ידי בלשי משטרה, שהכו ופצעו אותו שנזקק לטיפול רפואי. נגד השוטרים נפתחה חקירה במח"ש - אך המאבטח, שעדיין מחלים בביתו מהאירוע, מצהיר כי מבחינתו אין די בכך:  "מבחינתי שהאנשים האלה ילכו לבית סוהר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפני שישה ימים ניגש ב', מאבטח סמוי בנמל התעופה בן גוריון, אל בלש משטרה שהיה לבוש בבגדים אזרחיים באולם הנכנסים של נמל התעופה וביקש לראות תעודה מזהה. "הצגתי את עצמי ואמרתי שאני מהביטחון ואם אפשר בבקשה תעודת זהות", נזכר ב'. "אז התחיל דין ודברים: 'אל תיגע בתעודה, אתה לא יכול לגעת לי בתעודה. אני שוטר'".

העימות בנתב"ג
"מבחינתי שילכו לבית סוהר". המאבטח ב'

ב', שעובד במערך האבטחה של רשות שדות התעופה שתפקידו לאתר חשודים העלולים לסכן את ביטחון הנוסעים ביקש מהבלש הסמוי - המשרת ביחידת 747 של משטרת נתב"ג שעיקר תפקידה מלחמה במבריחי סמים – לגשת לחדרון צדדי כדי לברר את העניין: "ביקשתי ממנו להרגיע טיפה את הטונים, בוא נדבר כמו בני אדם בצד. הוא אמר לי שאין שום בעיה, בוא ניכנס למשרד פה שלנו". לאחר שליבנו את אי ההבנה במתקן היחידה, שב ב' לעבודתו.

אולם, כעבור זמן קצר מצא עצמו מוקף בשלושה בלשים שהחלו לקלל ולצעוק עליו בנוכחות קהל רב של אנשים. המעשה נראה לב' כמו סגירת חשבון. "אחד מהם צועק לו 'זה הבחור שדיבר איתך? זה המאבטח שצעק עליך? אתם התבלבלתם, כל הביטחון הזה, זה עכשיו הסוף שלכם'", סיפר ב'. "'אתה נכנסת פה לבעיה עם שוטר', ואני אומר לו, 'תוריד את הטונים אתה שורף אותי בגזרה'". השוטר השיב לב' כי "זה לא מעניין אותי שאני חושף אותך", והשלושה "התחילו להשתולל. הבחור השלישי ממש קפץ מאחורה וקיבלתי חבטה מאוד חזקה בפנים. מעצם החבטה עפתי אחורה למסוע, איפה שכבודות יוצאות"

העימות בנתב"ג
הפציעה של ב'

מיד לאחר התקרית האלימה הגיש ב' תלונה במחלקה לחקירות שוטרים. שלושת הבלשים זומנו לחקירה שבסיומה נשלחו למעצר בית של 4 ימים ונפתח נגדם תיק בחשד לתקיפה. עובדי רשות שדות התעופה, חבריו של ב' שהזדעזעו מהמקרה החמור, כינסו אספת חירום ודרשו להעמיד לדין את השוטרים האלימים.

בינתיים מחלים ב' מהפציעה בביתו ורק מעוניין לחזור לעבודה: "הרגשתי מושפל בסיטואציה הזאת, הרגשתי נבוך. מבחינתי ששלושת האנשים האלה ילכו לבית סוהר".

עו"ד אייל אבולפיה (צילום: חדשות)
עו"ד אייל אבולפיה | צילום: חדשות

ממשטרת ישראל נמסר: מיד עם קבלת הדיווח אודות המקרה, הועבר החומר על ידי משטרת ישראל לבחינת מח"ש ובמקביל הוחלט על ידי פיקוד מרחב נתב"ג להשעות את שלושת השוטרים המעורבים מכל פעילות מבצעית. בסיום הבדיקה יוחלט על המשך הצעדים בעניינם.