החקירה של אלירן מלול, החשוד ברצח רעייתו מיכל סלה ז"ל בסוף השבוע האחרון ברמת מוצא, החלה היום (שני). החקירה מתקיימת בחדר שבו מלול מאושפז במצב קל, בבית החולים בהדסה עין כרם, והוא אינו משתף פעולה בשלב זה. לחוקרים אמר שכואב לו ושהוא אינו יכול לדבר. כאשר נשאל על בתו התינוקת שמסר לשכנים אחרי הרצח, הוא לא השיב ולא שאל לשלומה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי החשד מלול, בן 34 מרמת מוצא, דקר למוות את אשתו ואז ניסה להתאבד. לאחר שנפצע קשה, העביר את בתם בת 8 החודשים לשכנים ואיבד את הכרתו. בימים האחרונים חל שיפור ניכר במצבו, ולכן במשטרה החלו לחקור אותו.

נסיבות רציחתה של מיכל סלה ז"ל ביום שישי עדיין לא ברורות, ולא ברור מה הניע את מלול לבצע את הרצח וניסיון ההתאבדות. עם זאת, במשטרה הבהירו שהתרחיש לפיו השניים ניסו להתאבד יחד, אינו סביר בהינתן פצעי הדקירה הרבים ממנה סבלה מיכל. 

ביום שישי האריך בית המשפט את מעצרו בשישה ימים. לאורך כל תקופת האשפוז אף אחד מבני משפחתו של החשוד לא ביקר אותו. אמש דיבר לראשונה קרוב משפחתו עם חדשות 12. גיסו של מלול, יחיאל, התייחס לחשדות הקשים: "הוא היה בן אדם רגיל, אהב את אשתו והמשפחה".

יחיאל סיפר לחדשות 12: "אנחנו מופתעים מאוד, לא יודעים מה קרה שם. אלירן היה בן אדם מקסים, אהב את אשתו והמשפחה. כל הדברים הטובים שאומרים עליו זה הוא באמת. הם היו ביחד, הכול היה רגיל בזוגיות שלהם".

כשנשאל אם הבחין בנורות אזהרה, ענה יחיאל: "לא היה משהו שאנחנו יודעים עליו. בשלוש השנים האחרונות הם איבדו את ההורים שלהם, זה קשה להם. אנחנו אוהבים את מיכל והמשפחה שלה. היא הייתה אישה מדהימה, ואנחנו אוהבים את הנסיכה הקטנה שלהם".

השכנה סיפרה: "הוא אמר - אני ואשתי ניסינו להתאבד"

השכנה שקיבלה את התינוקת שחזרה בשבוע שעבר את המקרה. "הוא דפק בדלת ואמר 'אני ואשתי ניסינו להתאבד, קחי את הילדה'", סיפרה. "בערך בשעה 6 וחצי שמעתי דפיקות בדלת, פתחתי את הדלת וראיתי גבר עטוף בשמיכה או סדין, מחזיק תינוקת ויושב על הרצפה ליד הדלת ונשען על הקיר. הוא אמר 'אני צריך עזרה, תביאי כוס מים וקחי את הילדה'".

מיכל סלה, הנרצחת האירוע במוצא
"האמינה שחיוך יכול לשנות את עולמו של אדם"

"הבאתי לו מים ולקחתי את הילדה ושאלתי מה קרה. הוא ענה: 'אני ואשתי ניסינו להתאבד'. שאלתי איפה אתה גר, והוא אמר שפה למעלה. נכנסתי עם הילדה והתקשרתי למשטרה, עניתי לשאלות והמשטרה כבר יצרה קשר עם מד"א. הגיעו בערך 15 אנשים והשתלטו על העניין, ואני טיפלתי בילדה".

השכנה סיפרה על הטיפול בילדה: "ילדה נחמדה ושמחה. תינוקת חמודה נורא. היא לא הייתה לבושה, רק עם חולצה מגואלת בדם. נתתי לה לשתות ולאכול. היא הייתה מאוד תקשורתית ונחמדה, תינוקת מקסימה. ואז שמעתי שמצאו את הגופה של אמא שלה".

"הוא היה פצוע, הוא נראה בסדר גמור מבחינת השיח, לא נראה נסער או מבולבל", שחזרה השכנה את הפגישה עם הפצוע. "נראה אדם במצוקה שמבקש עזרה ולאט לאט הבנתי שהוא איבד את ההכרה. התינוקת הייתה עליו מלאת דם מהפציעות שגרם לעצמו". 

מיכל סלה ז"ל הייתה תושבת בית זית במקור, עבדה כעובדת סוציאלית במרכז הכלה חינוכי בירושלים. היא הבת הרביעית למשפחה בת שישה ילדים. את בעלה הכירה סלה במסגרת עבודתם עם נוער בסיכון בירושלים.