שנה וחצי מאסר בפועל נגזרו היום (שלישי) על תושב רמלה שהורשע בהתאכזרות לשלושה כלבים, שהובילה למותם. בגזר הדין כתב השופט מנחם מזרחי כי "אין דרך אחרת לתאר את מעשיו של הנאשם אלא כאכזריות לשמה, שכל כולה רוע צרוף".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי כתב האישום, במרס האחרון תקף ראדי אבו עאנם שלושה כלבים בראשם ובצווארם באמצעות את חפירה, עד שריסק את הגולגולות שלהם. לדבריו, עשה זאת בשל העובדה שהיה עייף בתום יום עבודה, "והכלבים עצבנו אותי". לאחר מכן הכניס את הכלבים לשק גדול, וגרר אותם במשך עשרות מטרים מחצר ביתו לעבר תעלה בצד הדרך שם השליך אותם. שניים משלושת הכלבים נמצאו מתים בשק, והשלישי נמצא עדיין נושם – אולם הומת המתת חסד בידי וטרינר לאור פציעותיו הקשות.

הכלב השלישי שלא שרד את הפציעה (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
גופות הכלבים שנמצאו | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

"הלב זועק, הנפש מזדעזעת, המחשבה סולדת ממעשי הנאשם, אשר צללו לתהום מוסרית", כתב השופט מזרחי. "רק ענישה מחמירה תתרגם את המעשים הנוראיים הללו לענישה מחמירה בעלת משקל". משכך, החליט לגזור על הנאשם עונש מאסר בן שנה וחצי ועוד שישה חודשי מאסר על תנאי – עונש חמור משמעותית מזה שנגזר בעבר על עבירות דומות, חרף העובדה שרף הענישה המקסימלי הקבוע בחוק עומד על ארבע שנים.

"על בית המשפט לשמש מגנם של בעלי חיים חסרי ישע, חסרי האונים, שאין להם מייצג או עורך דין אשר יזעק את זעקתם, יבכה את בכיים והם אינם חוסים תחת חוק זכויות נפגעי עבירה", כתב עוד השופט. "בעבירות אלה, יש ממד מיוחד להרתעת היחיד, אך גם להרתעת הרבים, שכן רק ענישה מחמירה תוביל למניעת התופעה המזעזעת של התעללות בבעלי חיים". לדברי השופט, "הוקעה וגינוי של מעשים שכאלה ייתכנו רק בדרך של ענישה מחמירה המשיבה לנאשם כגמולו – סבלם של הכלבים יתורגם בזאת ל'סבלו' היום יומי מאחורי סורג ובריח".