בצל המתקפה של ראש הממשלה נתניהו על מערכת אכיפת החוק, ממלא מקום מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן קיים היום (ראשון) ביקור אצל חוקרי להב 433, אמר כי יש לו אמון מלא בהם: "בזכות עבודתכם המסורה, החברה שלנו בטוחה יותר, ונקייה יותר מפשע מאורגן ומשחיתות ציבורית".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מ"מ המפכ"ל הגיע ליחידת להב 433 בעקבות ההאשמות החריפות של ראש הממשלה נתניהו על חוקריו, ושם הוא שוחח עם השוטרים, עם הקצינים ועם החוקרים. "עלינו למלא נאמנה את שליחותנו הציבורית, לחשוף פשיעה ושחיתות ציבורית בכל הרמות, לחקור ביסודיות כל מקרה שחיתות, ולהגיע לחקר האמת בכל חקירה מבלי לתת להשמצות או האשמות מכל סוג שהן להפריע או להשפיע כהוא זה על יושרתנו וביצוע תפקידנו", אמר.

מ"מ מפכ"ל המשטרה מוטי כהן‎ (צילום: דוברות המשטרה)
צילום: דוברות המשטרה
מ"מ מפכ"ל המשטרה מוטי כהן‎ (צילום: דוברות המשטרה)
צילום: דוברות המשטרה

"באתי לכאן היום כדי לחזק את ידיכם", הוסיף, "נקו רעשים והתמקדו במשימה שלנגד עיניכם. בזכות שוטרים וחוקרים כמוכם שעומדים כחומה בצורה ודבקים באמת, ניתן יהיה להבטיח את השמירה על הדמוקרטיה, ועל שלטון החוק במדינת ישראל".

בהצהרה שמסר נתניהו ביום חמישי האחרון, שעה קלה לאחר נאומו של היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט שבו הודיע על החלטתו להגיש כתב אישום נגדו, ראש הממשלה תקף בחריפות את צמרת מערכת אכיפת החוק.

"אנחנו עדים לניסיון של הפיכה שלטונית נגד ראש ממשלה, לעלילות שווא ותהליך חקירות מזוהם ומגמתי", הצהיר נתניהו, "בוודאי שמתם לב שההחלטה של היועמ"ש מתפרסמת דווקא היום, במהירות שיא חסרת תקדים, והייתי אומר בעיתוי הרגיש ביותר של המערכת הפוליטית מאז קום המדינה. ממש כשם שכתב החשדות פורסם גם כן כמה שבועות לפני הכרעת הבוחר בבחירות הקודמות, בזמן הרגיש ביותר של הכרעת הבוחר".