חשוד שלישי זוהה אך שוחרר לביתו: מסדר הזיהוי לנער השלישי שנעצר בחשד לאונס בת ה-13 במערב הנגב, שהתלוננה כי נאנסה בידי 4 נערים מכיתה י"א במקלט בית הספר, נערך אמש (רביעי) ומטעם המשפחה נמסר כי הצעירה זיהתה את הנער בוודאות ובתוך שניות בודדות, אך למרות זאת הנער שוחרר לביתו. עוד טענה המשפחה כי המשטרה אפשרה לעורך דינו של החשוד לחקור את הנערה בעת המסדר. "איני יודע אם מנסים לקבור את התיק נגד מי שאנס את הבת שלי או שפשוט מנסים לקבור אותה", אמר אביה של הילדה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לאחר כשש שעות מורטות עצבים בתחנת המשטרה הדרומית ולאחר שזיהתה בוודאות בתוך שניות בודדות הילדה בת ה-13 תוקף נוסף שאנס אותה, המשטרה החליטה בהליך תמוהה לחלוטין שלא לעצור את הנער ולקבוע עימות למחר", נמסר מטעם המשפחה.

עוד נמסר כי "הנער החשוד זוהה במסדר תמונות תוך מספר שניות באופן חד משמעי וללא כל צל של ספק. למרבה הצער נכון לרגע זה הנער שזוהה כאחד מהנערים שאנסו את הנערה לא נעצר, בהמשך להתנהלות ההזויה של היחידה החוקרת".

"תחנת המשטרה - זירת אימים נפשית"

המשפחה אף טענה כי במהלך מסדר הזיהוי אפשר החוקר לסניגורו של הנער לשאול את המתלוננת שאלה כמעין חקירה נגדית - 'מה היה חלקו של הנער באונס?'. עו"ד ניר יסלוביץ המייצג את הנערה המתלוננת מסר כי "מדובר בצעד פוגעני חסר כל תקדים במסגרתו היחידה החוקרת מאפשרת לעו"ד חיצוני לזהם ולנסות לערער את הילדה, כך שמקום בטוח ומוגן כמו תחנת משטרה יהפוך לזירת אימים נפשית ורגשית, חמור מכך במהלך העימות אפשר החוקר לעו"ד לשאול, לטנעת הילדה, "מהו אונס?", תוך רמיסה ברגל גסה את זכויות קורבן העבירה ואת ההליך הפלילי כולו".

עו
עו"ד ניר יסלוביץ' | צילום: החדשות

"איני יודע אם מדובר ברשלנות או ביד מכוונת, אך בכל שנותיי כסניגור מעולם לא נתקלתי בהתנהלות מוזרה כל כך שבה מזוהה מעבר לכל ספק חשוד במעשה אונס והוא יושב אל ביתו וחיק משפחתו ללא כל תנאי, תוך חשש סביר מאוד כי יפעל לשיבוש החקירה ויוכל לתאם גרסאות עם החשודים האחרים", המשיך עו"ד יסלוביץ.

אתמול עוכב הנער לחקירה לאחר שהמתלוננת זיהתה אותו בבית הספר. אביה של הילדה הגיב גם הוא לפרסום בחדשות 12 ואמר כי ביתו אכן זיהתה בהפסקה את הנער השלישי, לאחר שבסיום יום הלימודים ראתה אותו מסתובב יחד עם הנער השני שזיהתה ואמרה זאת לחברתה.

"כנראה שהפעולה הראשונה של השוטרים הייתה לחקור שוב את הנער השני ולשאול מי היה איתו, כי היא לא ידעה את השם. התיק חזר מהפרקליטות ונראה שעכשיו המשטרה פועלת אז אנחנו אופטימיים עכשיו", הוסיף האב.

עו"ד ניר יסלוביץ', המייצג את הילדה, אמר בתגובה להתפתחות: "כפי שאמרתי מלכתחילה הנערה דוברת אמת, אני שמח שהתיק מקבל תפנית חיובית והאנסים שרצחו את נפשה יתפסו כולם".

לפני כחודש המתלוננת הצליחה לזהות במסדר זיהוי תמונות חשוד במעשים ולאחר מכן התבצע עימות בינה ובין הנער החשוד. מקור בסביבת הילדה מספר כי במהלך העימות הבוקר בתחנת המשטרה הנער החשוד צחק על המתלוננת וכי היא מצויה במצב נפשי קשה ובסערת רגשות. כמו כן מסר המקור כי יחידת הסייבר במשטרה שולבה בחקירה וכי להערכתו נמצאו ראיות מצולמות בהן נראים נערים מבצעים מעשים מיניים בילדה.