דריסת איתי מרגי בן ה-8 ביום כיפור: החשוד בדריסה, אמיר אבו לאבן, שוחרר הבוקר (ראשון) למעצר בית‎, כפי שנודע לחדשות 12. אמש הפרקליטות ומשטרת תל אביב קיבלו החלטה משותפת לבקש מבית המשפט לשלוח אותו למעצר בית ממושך, זאת כדי שיהיה מספיק זמן לבסס נגדו כתב אישום חמור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בית משפט השלום בתל אביב האריך בשבוע שעבר את מעצרו של הנהג שחשוד עד היום. במהלך הדיון נודע כי בדיקת הראיות קבעה שהנהג הפוגע לא נהג תחת השפעת סמים. על אף שבבדיקת השתן שביצע הייתה אינדיקציה לשימוש בחומרים אסורים - בבדיקת הדם לא נמצאו סימנים לשימוש בסמים. זמן קצר לאחר התאונה אבו לאבן עבר בדיקה שכרות ונמצא נקי.

מירל מרגי, שמצויה באבל כבד על מות בנה, סיפרה בריאיון לחדשות 12 על התחושות הקשות אחרי התאונה הקטלנית. "בחרתי לדבר כי אני רוצה להיות האמא האחרונה שתחווה את זה, שתצעק את הצעקה שצעקתי שנודע לי שהבן שלי לא שרד כי מכונית פגעה בו ביום כיפור. אם קרה האסון הזה, צריך לעשות שינוי. תחוקקו חוק שאף אחד לא ייסע. אפשר לתחום רחובות, תשימו מחסומים. תגנו על הילדים, הם מחכים לכיפור. שהמוות של איתי יהיה משמעותי. באו ילדים ואמרו לנו - אנחנו לא רוצים יותר לרכוב על אופניים, אנחנו מפחדים".

אמיר אבו לאבן, דורסו של מרגי בהארכת המעצר (צילום: אבי סדרינה, החדשות 12)
מעצר בית לפני הגשת כתב אישום חמור. אבו לאבן | צילום: אבי סדרינה, החדשות 12

"הוא קיבל תפקיד 8 שנים להיות פה איתנו, הוא שימח והצחיק כל כך הרבה אנשים ועכשיו התפקיד שלו נגמר", סיכמה מירל בכאב. "אנחנו צריכים המון כוחות לקום על הרגליים ולהתחיל את החיים בלעדיו - אבל איתו. נעשה את זה כי אין לנו ברירה אחרת, כי איתי השאיר לנו את השמחה שלו".