שתי מחאות "הצטלבו" מול בית היועץ המשפטי - ושלושה מפגינים נעצרו: הערב (שבת) הגיעו מאות להפגנת תמיכה בנתניהו ובליכוד, במרחק לא רב מביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בפתח תקווה. מול הפגנת הימין שנערכה בפעם השלישית, התקיימה גם "מחאת פתח תקווה" נגד השחיתות השלטונית - בפעם ה-150 ברציפות - ושלושה ממשתתפיה נעצרו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לא נרשמו עימותים חריגים בין גופי המחאה: קבוצת "מחאת פתח תקווה" הייתה קטנה בהרבה, אך שלושה מחבריה נעצרו. המשטרה טוענת שהחשודים תקפו שוטרים והפרו את הסדר.

המפגינים מספרים שניסו להרים את השלט הגדול crime minister, המשטרה לא איפשרה זאת ובמקום החלה מהומה: שלושה נעצרו והשלט הוחרם. המפגינים המזוהים עם השמאל קראו בין היתר "דמוקרטיה או מרד" ו"משוחתים הביתה" וגם מחו על מעצר חבריהם. 

מהמשטרה נמסר כי במהלך ההפגנה בכיכר גורן בעיר "נעצרו שני מפגינים בעקבות הפרת הסדר הציבורי ותקיפת שוטרים. החשודים יובאו לחקירה בתחנת המשטרה". עוד נמסר: "משטרת ישראל תאפשר את חופש המחאה וחופש הביטוי אך לא תתיר את הפרת החוק והפרת הסדר הציבורי".

מחאת הליכוד מול בית היועץ המשפטי בפתח תקווה (צילום: הליכוד)
מחאת הליכוד מול בית היועץ המשפטי, הערב | צילום: הליכוד

מנגד, מאות תומכי נתניהו והליכוד נשאו שלטים כגון "רק בנימין יכול לשלוט", "שי ניצן תופר תיקים", "לא היה כלום כי אין כלום", "ישראל חזקה עם נתניהו" ו"אני מאשים את הפרקליטות". עוד קראו המפגינים בשידור: "ביבי מלך ישראל, חי חי וקיים".