חקירה סמויה הפכה לגלויה - ורשת סחר בנשים נתפסה: הלילה (בין שני לשלישי) עצרה המשטרה 15 איש, שלפי החשד הפעילו רשת שהביאה נשים לישראל לצורך סחר בהן ודרדורן לזנות. החשודים נעצרו כאשר החקירה הסמויה הפכה לגלויה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המשטרה חושדת כי הרשת פעלה להבאת נשים מחו"ל לישראל על מנת להעסיק אותן בזנות. מעשי הסרסרות בוצעו, כך עולה מהחקירה, על ידי העסקת נשים במתן שירותי מין בבתי מלון או בבית ה"לקוח". עוד חשודים חברי הרשת בהלבנת הון במיליוני שקלים ובעבירות מיסים נוספות.

בראש הרשת עמד לפי החשד גבר בן 41 מגבעתיים. גם אשתו הייתה חברה לפי החשד ברשת. "על פי החשד, החשודים פעלו באופן שיטתי ומתוחכם , תוך ניצול ופגיעה בקורבנות", נכתב בהודעת המשטרה. 

החשד: "ייבאו" נשים מאוקראינה וגיאורגיה (צילום: החדשות)
"הקורבנות הועברו למקום בטוח" | צילום: החדשות

בין החשודים: מתווך דירות שפעל לספק דירות שבהן יעבדו הנשים, "סדרני עבודה" וגם חשודים בפרסום שירותי הזנות. כמו כן נעצר גבר שלפי החשד סיפק סמים למעורבים וחמישה גברים נוספים ששימשו כנהגים והסיעו את הנשים ואת ה"לקוחות" (זנאים).

עוד נעצר גבר בן 36 מג'לג'וליה שלפי החשד חטף (יחד עם מעורבים נוספים) את אחד מחברי הרשת. לפי החשד, החוטפים סחטו מאות אלפי שקלים מראש רשת הסחר בנשים תוך איומים ואלימות כלפיו וכלפי אנשיו. 

במשטרה הדגישו כי מדובר בחקירה משולבת של יחידה מרכזית, שעברה הלילה לשלב הגלוי והתקיימה בשילוב זרועות עם רשות המיסים: עם המעבר לחקירה גלויה, כוחות משטרה משולבים יצאו לאיתור המעורבים ולמעצר החשודים. "כלל הקורבנות הועברו למקום בטוח, שבו תוענק להם הגנה", נמסר. היום יובאו החשודים לבית משפט השלום בת"א לדיון בעניינם.

עו"ד ניצן כהנא, מנהלת המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות, מסרה בתגובה למעצר: "קיבלנו הבוקר עדות נוספת לחזרתה במלא העוצמה תופעת של הסחר בנשים לישראל. אנו מברכות את המשטרה על פועלם, אך מבקשות להזכיר שרק טיפול מעמיק בתופעה יביא לסיומה. תכנית ממשלתית למאבק בסחר בבני אדם אושרה כבר בינואר, אך טרם תוקצבה על ידי ועדת המנכ"לים לנושא ולכן לא מופעלת. קרבנות הסחר בנשים, כפי שנחשף גם הלילה, עוברות בישראל מסכת התעללות קשה. על מדינת ישראל להפעיל את כל האמצעים העומדים לרשותה כדי למנוע את התופעה האיומה הז".