פרשת אפי נוה מסתעפת: המשטרה החליטה בתיאום עם פרקליטות המדינה לפתוח בבדיקה ראשונית שתברר האם חומרים מתוך המכשיר הסלולרי של יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר הוחזקו או הופצו שלא כדין. זאת, לאור הפרסומים השונים על הדלפה של תכתובות והודעות רגישות מתוך הפלאפון ולאחר שהוגשה תלונה למשטרה על ידי בא כוחו של נוה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בצל הדלפת החומרים מהטלפון הנייד שלו, שכללו שיחות שקיים עם שופט מוכר לפני שקודם והובילו להודעה חריגה ביותר של הרשות השופטת, הגיש נוה לפני יומיים ערעור על ההחלטה שלא להעמיד לדין את עיתונאית גלי צה"ל הדס שטייף. לטענת פרקליטיו של נוה, עורכי הדין בעז בן צור, כרמל בן צור וגיא רוה, "'חסינות' זו מתמרצת התנהגות עבריינית, ומעניקה 'פרס' לפושעים – אשר משיקוליהם האישיים השליליים בחרו לבצע עבירות פליליות".

בערעור שהוגש למחלקת העררים בפרקליטות המדינה נטען כי "חומרי החקירה במקרה זה מלמדים למעלה מכל ספק כי החסינות האמורה ניתנה ל"עיתונאית" אשר שיקרה בחקירותיה המשטרתיות, ומסרה גרסאות הסותרות זו את זו בנקודות מרכזיות". עוד נטען כי הפרקליטות העניקה גם חסינות מהעמדה לדין להאקר, "הגורם שפרץ בפועל את המכשירים הניידים – גורם שהיה בעל מניע אישי לפגוע בעורר", קרי בנוה.

בשבוע שעבר, לאחר שהודלפו פרטים משיחה שקיים לכאורה נוה עם שופט בכיר, פרסם בית המשפט העליון הודעה, לפיה "הרשות השופטת מצידה אינה מבקשת לחסות דבר ואין לה כל התנגדות שהחומרים ייחשפו, ככל שהדבר תלוי בה, על מנת לשים קץ למסע ההכפשות חסר האחריות נגד שופטי ישראל".