מות הצעירה בירושלים מוביל לכתב אישום: מג'ד עליאן, תושב הכפר בית צפפא שמדרום לירושלים, הובא היום (ראשון) שוב לבית המשפט - כשבוע וחצי לאחר שבביתו נמצאה מרים פרץ ז"ל ללא רוח חיים. המשטרה הגישה נגדו הצהרת תובע לקראת כתב אישום, שיוגש לבית המשפט ככל הנראה כבר ביום רביעי. מהומה פרצה בדיון כאשר משפחתה של פרץ ז"ל קיללה את עליאן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

פרץ, יוצאת בשאלה המוכרת למשטרה, ברחה מביתה יומיים לפני מותה וצרכה סמים עם עליאן. יום לפני שנמצאה גופתה של פרץ, עליאן יצא מביתו ונסע לתל אביב. לטענתו, כשיצא מביתו לא ידע כי קרה דבר מה לנערה. במקרה נוסף טען כי לא ידע שמדובר בקטינה, אך בית המשפט לא השתכנע מדבריו. 

במהלך הדיון בהארכת מעצרו היום צעקו בני משפחתה של פרץ קריאות גנאי וקללות לעבר החשוד, ובעת שהחלו הנוכחים להתפרע הוצא עליאן מהאולם עוד לפני שהסתיים הדיון. בית משפט השלום האריך בחמישה ימים את מעצרו של עליאן, שחשוד בהדחת קטין לסמים ובהמתה בקלות דעת.

פרקליטו של החשוד: "הוא עצוב ובדיכאון ממותה של המנוחה"

יוסף חיים פרץ, אחיה של מרים פרץ ז"ל, אמר לחדשות 12: "הבן אדם הזה הוא רוצח, רוצח גמור, רוצח מתועב. הוא רצח אותה לכל דבר בעניין. הוא הביא לילדה בת 17 הרואין, נתן לה מנת יתר. הוא היה איתה 24 שעות ולא שאל איפה אימא שלה ואבא שלה, איפה המשפחה שלה. לא אמר 'בואי נתקשר אליהם'. הוא הביא לה מנת יתר".

"היא לא ידעה בכלל מה זה הרואין", הוסיף האח. "הוא ראה אותה גוססת והפקיר אותה וברח והשאיר אותה למות. והיום המשפחה שלי באה וצועקת עלינו. הבן אדם הזה רוצח והוא מתכנן את הרצח הבא... לא הייתה לו בכלל הבעה של חרטה".

יוסף חיים פרץ, אחיה של מרים פרץ ז״ל
דברי אחיה של מרים פרץ ז"ל לאחר הדיון | צילום: החדשות 12

אחיה של מרים הוסיף: "צריך להאשים אותו ברצח חד וחלק, אדם שמשאיר גופה אחרי שהביא לה את הסם והפקיר אותה לגסוס ולא הביא לה אמבולנס זה רוצח. רציתי להגיד לו שהוא רצח ילדה קטנה, זה יכול להיות גם על רקע לאומני"

עבד דראושה, סנגורו של עליאן, אמר בתום הדיון: "מרשי המום מהחלטת הפרקליטות והצהרת התובע היום שתכלול גם עבירת המתה בקלות דעת. לא האמנתי שהפרקליטות תלך על צעד כזה של ייחוס עבירת המתה בקלות דעת. הנסיבות לא מראות שהיה מקום להגיש הצהרה על עבירה כזו, ונציג המשטרה אמר בעצמו שהחשוד היה ב'קריז' ותחת השפעת סמים קשים".

עבד דראושה, סנגורו של עליאן
עו"ד עבד דראושה, סנגורו של מג'ד עליאן | צילום: החדשות 12

לדבריו, "לא ניתן לצפות מאדם, שמכור שנים רבות לסמים קשים שבשעת המעשה היה 'גמור' ולא שפוי, שיטפל בה ויעניק טיפול רפואי או יזעיק מד"א. ידוע שאנשים מכורים מסמים קשים מטפלים בעצמם. הוא לא סבר לרגע שתהיה תוצאה טרגית כזו. נצלם את חומר הראיות ואני מאמין שלא תהיה הרשעה בעבירה של המתה בקלות דעת וימים יגידו.". עורך הדין הוסיף ואמר כי עליאן מביע חרטה: "הוא המום, הוא עצוב ובדיכאון, היה לו בכי מר בעת שידע שהמנוחה נפטרה".

מהמשטרה נמסר כי החקירה החלטה לאחר שהשוטרים הוזעקו לביתו של עליאן ומצאו את הנערה ללא רוח חיים. הוא נעצר עוד באותו הערב ומעצרו הוארך מספר פעמים. "בעקבות חומר הראיות שגובש על ידי חוקרי המשטרה, הגישה הפרקליטות נגד החשוד הצהרת תובע, ומעצרו הוארך עד לתאריך 6.11.19, בו צפויה הפרקליטות להגיש נגדו את כתב האישום".

זירת רצח, אילוסטרציה
ארכיון | צילום: מיכה שמילוביץ, חדשות 2

בדיון קודם בפרשה, שופט בית משפט השלום ביטל את טענת סניגורו של החשוד לפיו הוא לא היה יכול לקבוע שמדובר בקטינה. החוקרים טענו כי ביום שבו התגלתה גופת הצעירה, החשוד יצא לקנות סמים – חזר לדירה וראה את כוחות המשטרה שגילו את הגופה. החוקרים סיפרו גם שנתקלו בקושי רב לחקור את החשוד, בעיקר בגלל שהוא חווה תסמיני גמילה מהסמים.