מסיבה שהתקיימה בחודש שעבר ביישוב גן נר שבמועצה האזורית גלבוע הסתיימה באלימות משטרתית קשה ותקליטן שפונה לבית החולים. כעת התקליטן הגיש נגד השוטרים תלונה במח"ש: אלימות משטרתית הפכה לנפוצה במחוזותינו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

סמוך לשעה 7 בערב הגיע למקום כוח של שוטרי סיור ובלשים בעקבות תלונות על רעש. בשלב הראשון לא נרשמו עימותים אבל לפתע הרוחות התלהטו כשהשוטרים דרשו מהתקליטן את המחשב שלו. כל האירוע תועד במצלמות הגוף של השוטרים עצמם כשבשלב מסוים ביקשו השוטרים מהתקליטן שיתלווה אליהם לשירותים.

המצלמות שצילמו כל העת לפתע מפסיקות ואחרי כמה דקות הן חוזרות לתעד את האלימות. לטענת התקליטן השוטרים ירו בו באקדח טייזר 15 פעמים כשבאותו הזמן חבריו נמצאים מחוץ לשירותים ומתחננים לשוטרים שיפסיקו.

אחד הבלשים שם לב שחבריו של התקליטן מצלמים ומיד הזהיר את השוטרים. בשלב מסוים אחד הבלשים מונע מהצלם להמשיך לצלם. בינתיים התקליטן איבד את הכרה וחבריו הזמינו אמבולנס שפינה אותו לבית החולים.

השופטת שצפתה בתיעוד קבעה: לא ניתן שלא לתמוה על מידת האלימות שהופעלה על ידי השוטרים כלפי המשיב. לרבות שימוש רציף באקדח טייזר. כאשר מדובר במשיב השרוע על הרצפה וסביבו מספר שוטרים שבכוחם להתגבר עליו גם ללא שימוש באלימות כה קשה.

למרות בקשתה של המשטרה לעצור את התקליטן עד תום ההליכים, בית המשפט המחוזי שחרר אותו למעצר בית. במקביל התקליטן המצויד בתיעוד הגיש תלונה במחלקה לחקירת שוטרים בגין אלימות קשה שספג מהם.

עו"ד יניב פרץ, סנגורו של התקליטן: "במזל היה מדובר במקום שהיו בו כ-300 עדים, מצלמות הגוף של השוטרים ומצלמות אחרות שהגיעו לידי ההגנה מרות שכל עניין ההתנגדות ועניין תקיפת השוטרים הוא מצוץ. בכל התיעוד של האירוע לא מתועדת אפילו תקיפה אחת".

עו"ד איתן כבריאן, סנגורו של התקליטן: "אלימות משטרתית זה דבר פסול שיש להוקיע אותו מהשורש. דבר שהפך לצערי להיות נפוץ במחוזותינו".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "הנאשם נשא על גופו כמות גדולה של סמים קשים: mdma, קטמין (מוכר כסם אונס) וקוקאין אותם הביא למסיבה. עם עיכובו, התנגד לחיפוש שביקשו השוטרים לבצע על גופו תקף אותם בנשיכות ובאלימות קשה תוך שהוא על פי החשד מצוי תחת השפעת סמים".

"במהלך ניסיון ביצוע המעצר נדרשו השוטרים להפעיל כח תוך שימוש באמצעים לריסונו. כתוצאה מהאלימות הקשה של החשוד שניים מהשוטרים אף נזקקו לקבלת טיפול רפואי. אף בית משפט קבע כי הנאשם התנגד בתוקף למעצרו והפריע לשוטרים במילוי תפקידם תוך שימוש בכוח רב", הוסיפו במשטרה.