יומיים לאחר שנשלח למעצר בית, אמיר אבו לאבן החשוד בדריסתו למוות של הילד איתי מרגי ז"ל בן ה-8 ביום כיפור, מדבר. הערב (שלישי) ביקש אבו לאבן להעביר מסר למשפחתו של מרגי ז"ל, ובו ביקש סליחה בקולו: "אני חייב לחיות עם זה כל החיים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני מצטער מעומק הלב שלי על מה שקרה בתאונה ועל האיבוד של הילד", אמר אבו לאבן. "אני חייב לחיות עם זה כל החיים שלי. אני לא חושב על המשפטים ועל מה שיקרה במשפטים - אני פשוט מצטער".

שלשום שיחרר בית המשפט את אבו לאבן לאחר שהמשטרה והפרקליטות סיכמו שלא לבקש שוב להאריך את מעצרו. יום לפני כן אמר גורם במשטרה לחדשות 12 כי ההחלטה התקבלה כדי לאפשר לשני הגופים לגבש כתב אישום חמור נגד הנהג.

זירת התאונה שבה נהרג הילד איתי מרגי בתל אביב
זירת התאונה שבה נהרג מרגי ז"ל

"כפי שטענו בדיון הקודם מדובר במקרה מורכב מבחינה עובדתית ומשפטית, ויש מקום להעמיק את החקירה כשהחשוד לא במעצר", אמר עו"ד ליאור שטלצר, מטעם הסנגוריה הציבורית שמייצג את אבו לאבן.

"יש לזכור שמעצר אינו עונש והוא נועד רק למקרים שהחקירה והמסוכנות מחייבים מעצר", הוסיף עו"ד שטלצר. "הטענות של מרשי לגבי נסיבות התאונה אומתו בחקירה עד כה ולכן ההחלטה להמשיך את החקירה כשהוא במעצר בית הרמטי היא החלטה נכונה ומאוזנת. נמתין להשלמת החקירה ולאחר לימוד החומר נגיב בבית המשפט בהתאם".

עו"ד ליאור שטלצר, מטעם הסנגוריה הציבורית

בדיון בענייננו בבית משפט השלום בתל אביב בשבוע שעבר נודע כי בדיקת הראיות קבעה שהנהג הפוגע לא נהג תחת השפעת סמים. על אף שבבדיקת השתן שביצע הייתה אינדיקציה לשימוש בחומרים אסורים - בבדיקת הדם לא נמצאו סימנים לשימוש בסמים. זמן קצר לאחר התאונה אבו לאבן עבר בדיקה שכרות ונמצא נקי.