מדיון בהארכת מעצר למשנהו מעדכן נציג המשטרה כי החשד נגד מקסים טל ברצח אשתו מריה טל ז"ל הולך ומתחזק. בעבר דיווחנו כאן כי לטענת המשטרה חוות הדעת הפתולוגית הראשונית מחזקת את החשד ודיווחנו גם על מניע אפשרי לרצח. בשבוע האחרון, מתארים לנו גורמים המעורים בחקירה, הטבעת סביב צווארו התהדקה עוד - החוקרים סבורים כעת כי לוח הזמנים בגרסתו של טל לא מסתדר. אז מה הוא אותו לוח זמנים משוער? גורמים המעורים בחקירה מגוללים את תנועותיו של החשוד בחצי השעה לפני שהתקשר והודיע על מה שקרה באותו בוקר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשעה 7:45 בבוקר לערך, שעה שסנגורו של טל דווקא כן העלה בדיון הארכת המעצר, סבורים החוקרים כי טל מגיע עם בנותיו שלו ושל המנוחה לגן. נציין כי בשלב זה המשטרה עדיין אוספת עדויות לגבי מועד הגעתו המדויק לגן. לטענת החוקרים טל נשאר שם מספר דקות ואז יוצא בחזרה בדרך אל הבית בשעה סביב השעה 7:50.

המסולול שאותו לפי החשד עבר מקסים טל, החשוד ברצח אשתו (עיבוד: google maps)
המסלול שאותו לפי החשד עבר מקסים טל | עיבוד: google maps

לידי חדשות 12 הגיעו הכתובות של בית המנוחה בו על פי החשד נרצחה ושל הגן בו לומדות בנותיהן של המנוחה והחשוד ברצח. בדיקת חדשות 12 העלתה כי אורך המסלול הינו 150 מטר. בתחילה הלך מקסים טל מרחק קצר לאורך הרחוב בו מצוי הגן, הוא הגיע לכיכר ופנה שמאלה לרחוב בו מצוי הבית. מדובר בבניין דירות ודירתה של המנוחה ממוקמת בקומה השלישית. בקצב הליכתו של אדם מבוגר מדובר בשתי דקות הליכה בלבד מבניין לבניין, הגורמים מתארים כי בשחזור, יחד עם העלייה לדירה, הדרך ארכה שלוש דקות ו-20 שניות. 

אם כן, לאחר שעלה לקומה השלישית ונכנס לדירה השעה כבר הייתה אחרי 7:53. הוא עלה בתוך הדירה לקומה השניה בדירה בה נמצאה מריה דבר שארך זמן נוסף כך שהגיע אחרי 7:54. אמו סיפרה כי הוא התקשר בשעה 7:57, היא תארה כי עוד הייתה ישנה וכי מקסים צעק מהעבר השני של הקו "מאשה התאבדה". מה שמותיר על פי החשד פחות משלוש דקות בהן היה טל באותה קומה בה מריה נמצאת ובסמוך אליה.

מקסים טל החשוד ברצח אשתו מריה (צילום: החדשות 12, החדשות12)
מקסים טל בבית המשפט, ארכיון | צילום: החדשות 12, החדשות12

החשוד טוען כי לאחר ששב הביתה הוא התווכח עם מריה והודיע לה שהוא נפרד ממנה. לאחר מכן, הוא הלך למרפסת ועישן סיגריה, פעולה שלבדה מעריכים החוקרים כבת שלוש דקות. לטענתו הוא שב לתוך הבית, ראה את מריה הולכת לחדר של אמה מהמטבח כשסכין בידה, הלך אחריה וניסה לדבר על ליבה שלא תפגע בעצמה לאחר שדקרה את עצמה דקירה אחת לקח את הסכין מידה וזרק אותה. איך יתכן שגרסה זו מתיישבת עם חלון זמנים של 3 דקות או אף פחות מכך?

טל אמנם לא זוכר זמנים מדויקים, אך בסביבתו מספרים כי להערכתו הגיע עם הילדות לגן בערך בשעה 7:35, נשאר שם מספר דקות להגיע בחזרה הביתה כבר בשעה 7:42 בערך. כלומר שהיו 15 דקות בהן גם החשוד ברצח וגם המנוחה היו בבית. מסגרת זמן זו, מעריכים בסביבתו, מתאימה לגמרי לגרסתו אם בכל זאת לבסוף תתברר כנכונה.

עו"ד רועי קרן, פרקליטו של מקסים טל (צילום: החדשות12)
עו"ד רועי קרן | צילום: החדשות12

תגובת סנגורו של מקסים טל, עו"ד רועי קרן: "מהיכרותי עם תיק החקירה וגרסתו של מקסים בעניין השעות, שלא הוטח בו עד עצם היום הזה, בעוד הוא סיפר השתלשלות העניינים המתאימה לסדר הזמנים המתואר בחקירתו, נבנתה במקביל ולא במקבילית כוחות, תזה לא נכונה במשטרה שמטרה לסתור ולנגח את גרסתו הנכונה של מקסים בעניין זה, ללא הצלחה מרובה. מקסים הוא קורבן המערכת, אדם חף מפשע שמוצא עצמו ובעל כורחו במחול שדים מטורף בתוך רכבת שעוצרת רק בהתרסקות שזהו מסלולה הטבעי של החקירה המתנהלת".

עו"ד אביעד חייט (צילום: יח"צ, חדשות)
עו"ד אביעד חייט | צילום: יח"צ, חדשות

עו"ד אביעד חייט, המייצג את משפחתה של מריה טל ז"ל, אמר אמש לאחר הדיון: "מצער לשמוע, פעם אחר פעם, שמנסים להסיט מהחשד עצמו תוך עיסוק בטפל במקום בעיקר. החשד מתחזק וזו אינה סיסמה, מעבר לשני המניעים למעשה שהם מאבק משמורת על בנות המשפחה והעובדה כי מריה ז"ל הודיעה לחשוד שהקשר מסתיים ושיש לה קשר חדש, היום נתגלה שהחשוד שותק בחקירה ולא משיב לשאלות עקרוניות שיורדות לשורש העניין. כל המצוין בצירוף למארג ראיות איכותי ואיתן מובילות למסקנה אחת ובלעדית לפיה החשוד ביצע את המעשה. אנו מאמינים שכבר בעת הקרובה המדינה תפעל עם הצהרת תובע לכל הפחות".

מהמשטרה נמסר בתגובה: מדובר בחקירה מורכבת ורגישה בחשד לרצח המתנהלת בימים אלו ביסודיות ובמקצועיות. מטבע הדברים איננו מוסרים פרטים מחקירות מתנהלות, אולם נציין כי נמשיך בביצוע כל פעולות החקירה הנדרשות במטרה להגיע לחקר האמת.