בשבוע שעבר נעצר יוסי תמם, החשוד שדקר את גיל שטיר ברמת השרון לפני כ-6 חודשים ונמלט, כך הודיעה הבוקר (חמישי) המשטרה. חוקרי משטרה ניהלו חקירה במשך מספר חודשים בניסיון להביא לתפיסתו, בחודש יוני אף פנתה המשטרה לציבור בניסיון לגייס עזרה. בשבוע שעבר דווקא תמם הסגיר את עצמו בתחנת משטרה בצפון הארץ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מכתב האישום שהוגש ע"י פרליקטות מחוז תל אביב עולה כי תמם שנעצר בעיר עכו, ב-9 דצמבר, חצי שנה לאחר שדקר את גיל שטיר ברמת השרון, דקר אותו בגבו ובאחוריו וגרם לו לפצעים בינוניים. לאחר האירוע כוחות משטרה שהוזעקו לזירה ביצעו סריקות נרחבות אחר החשוד במעשה, אולם זה נמלט מהמקום, הסתתר במשך תקופה ארוכה והוכרז כדרוש לחקירה. 

מכתב האישום עולה כי תמם, שהתגורר אז בבית אביו ברמת השרון, הצטייד בסכין והזמין מונית. הוא הורה לנהג לנסוע לרחוב ז'בוטניסקי. עם הגיעם לרחוב ולאחר הבחין תמם במתלונן, שצעד ברחוב ושוחח במכשיר הסלולרי, הורה הנאשם לנהג המונית לעצור ולהמתין לשובו.

זירת הדקירה (צילום: דוברות מד"א, חדשות)
זירת הדקירה ברמת השרון, חודש יוני | צילום: דוברות מד"א, חדשות

בשלב זה יצא  הנאשם מהמונית, שלף את הסכין וצעד לעבר המתלונן. עם הגיעו סמוך למתלונן, תקף הנאשם את המתלונן בכך שדקר אותו באמצעות הסכין 3 דקירות במותן, בגבו ובעכוזו, והכל בכוונה לפגוע במתלונן ולגרום לו לחבלה חמורה. תמם נמלט מהמקום, נכנס למונית שהמתינה לו וכעבור זמן קצר שילם לנהג וירד מהמונית ונמלט מהאזור.

בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרו של החשוד מעת לעת והשבוע, עם השלמת כלל פעולות החקירה, הוגשה לבית המשפט הצהרת תובע. היום הוגש נגד החשוד כתב אישום חמור ע"י פרקליטות מחוז ת"א וכן בקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים. הוא נאשם בכוונה להטיל באדם נכות או מום, או לגרום לו חבלה חמורה.