כך כמעט נרצחה אישה נוספת בישראל: גבר בן 71 ניסה לרצוח לפני כשבועיים את אשתו - כך עולה מכתב האישום שהוגש היום (שני). לפי הפרקליטות, ניסיון הרצח אירע בעקבות רצון האישה, שהתגוררה בנפרד מבעלה בעיר אחרת, להתגרש. האישה צעקה "הצילו, תעזוב אותי" - ורק לאחר ששכן התערב הפסיק הבעל לדקור. הנאשם טען שהתכוון רק לדבר עם אשתו, למרות שהגיע לבית לפנות בוקר מצויד בסכינים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בכתב האישום נטען כי הנאשם הגיע לבית שבו התגוררה אשתו בסמוך לשעה 03:30 - ודקר אותה בצווארה. "המתלוננת זעקה לעזרה והנאשם המשיך במעשיו ודקר אותה פעמיים נוספות בין היתר בבית החזה", מפורט בכתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) לבית המשפט המחוזי בעיר. 

המתלוננת, אשתו של הנאשם, מסרה מספר הודעות במשטרה, ובכולן היא תיארה בצורה עקבית את האירוע הקשה שחוותה. לדבריה, בעלה בנפרד ארב לה מחוץ לבניין, כשהוא מחזיק סכין בכל אחת מידיו, ומיד, מבלי להגיד מילה, החל לדקור אותה בצוואר ובחזה, תוך שהוא מטיח בה "איך את שורדת? איך את נלחמת, כמה כוח יש לך להיאבק, איך את עוד לא מתה?".

זירת ניסיון רצח של אישה על ידי בעלה בן ה-71 בגוש דן (צילום: החדשות12)
"הוא ניסה לשחוט אותי". זירת התקיפה | צילום: החדשות12

האישה תיארה בעימות את ניסיון הרצח, הבעל צחק

עוד סיפרה כי נאבקה בו בכל כוחה וכך נגרמו לה גם חתכים משמעותיים בזרועה, בפניה ובאצבעותיה. במהלך העימות ביניהם הטיחה בו את מה שעולל לה ואמר: "הוא יודע מתי אני יוצאת לחדר הכושר כל יום. ברגע שיצאתי מדלת האינטרקום, זיהיתי אותו מיד שהוא רץ לכיוון שלי".

עוד סיפרה בעימות: "הוא בא, תפס אותי ומיד הכניס לי את הסכין בצוואר. הוא מיד התחיל, הוא רצה לשחוט אותי ולהרוג אותי. אני כל הזמן התנגדתי, אני הגנתי על החיים שלי, הייתי שותתת דם.. אני הרחקתי את הסכינים ממני". בעלה, מצידו, צחק למשמע חלק מדבריה.

הנאשם הכחיש בכל החקירות את העבירות המיוחסות לו: הוא הודה שהגיע אל ביתה של אשתו כשהוא מצויד בשתי סכינים, אולם טען שרק רצה לדבר איתה. עוד טען שהצטייד בשתי הסכינים כי ביקש לשים קץ לחייו, ללא כל כוונה לפגוע במתלוננת.

דקירה, אילוסטרציה (צילום: 123RF, חדשות)
הגיע עם סכינים אך טען: לא התכוונתי לרצוח. אילוסטרציה | צילום: 123RF, חדשות

אמרה לבעלה יממה לפני ניסיון הרצח: "תפסיק להתקשר"

בכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד נורית פרחי מהפרקליטות, נכתב כי השניים נשואים 22 שנה. בתקופה האחרונה התגוררו בנפרד ובערים שונות, ובספטמבר 2018 הודיעה האישה על רצונה להתגרש: "השניים היו בעיצומו של סכסוך גירושים, אשר הסלים במהלך התקופה האחרונה".

לאחרונה שכרה עורכת דין, שהתקשרה לנאשם והציעה לו הצעה כספית כדי לסיים את הנישואים, אך הבעל אמר לה: "היא לא תתגרש, אני רוצה שלום בית בכל מחיר". לאחר מכן התקשר אל אשתו ואיים עליה שיהרוס לה את החיים וכן אמר שיתלונן כנגדה במס הכנסה – כך עולה מהחקירה. האישה בתגובה ביקשה ממנו לא ליצור איתה קשר: "תפסיק להתקשר, אין לי מה לדבר איתך".

הפרקליטות: "מעשים קיצוניים וקשים - הוא בא לרצוח"

יום לאחר השיחה, ב-28.10,2019, בוצעה התקיפה לפנות בוקר – וכך היא מתוארת בכתב האישום. "בסמוך לשעה 03:30, ביודעו כי המתלוננת עתידה לצאת מביתה, נסע הנאשם למקום מגורי המתלוננת כשהוא מצויד בשני סכיני מטבח שאורך להביהן כ-15 ס"מ והמתין למתלוננת בפתח הבניין".

עוד מתואר בכתב האישום כיצד "תפס אותה בתנועת חיבוק" ואז דקר אותה בצווארה כדי להרוג אותה. בשלב זה התערבו השכנים, ששמעו את זעקותיה של המותקפות: "השכנים החלו לצעוק לעבר הנאשם מחלונות ביתם שיחדל ממעשיו אך הוא המשיך במעשיו, הפיל את המתלוננת אל הארץ ורכן מעליה, כשהוא עדיין אוחז את אחת הסכינים בידיו". אחד השכנים צעק לו "מה אתה עושה, עזוב אותה" – אך הבעל נשכב על אשתו.

השכן, שהצטייד גם הוא בסכין, התקרב לנאשם ואחז בחולצו – וכך הפריד בין השניים: "הנאשם החל לבצע תנועות חיתוך עם הסכין על פרק ידו והשכן הוציא את הסכין מידו". לפי אחד השכנים, הבעל אמר: "היא כל השנים התעללה בי ועכשיו גירשה אותי מהבית והרסה לי את החיים, אני אדם חולה והיא התעללה בי שנים".  אמבולנס שהוזעק למקום פינה את המתלוננת לבית החולים כשהיא מדממת מפצעיה.

בבקשת המעצר כתבה עו"ד נורית פרחי: "מעשיו של המשיב הינם כה קיצוניים וקשים, ואף יותר לאור העובדה כי בוצעו מבלי שקדמו להם אירועים שעשויים לרמז על הצפוי. ניתן היום רק לנסות ולנחש מה התחולל בראשו של המשיב עת נקט את הצעדים הקיצוניים אותם נקט, אולם נראה שמעשיו לא מותירים כל ספק באשר לכוונתו, כפי שתיארה זאת המתלוננת: 'הוא היה עסוק בשחיטה של הצוואר, החזה והמותן.. הוא בא במטרה לרצוח, הוא הלך לכיוון הצוואר, החזה והמותן'".

עו"ד ליאור שטלצר (צילום: יח"צ)
עו"ד ליאור שטלצר | צילום: יח"צ"כתב האישום הוגש רק היום ואנחנו ממתינים לקבלת חומר החקירה על מנת להגיב בבית המשפט", מסר עו"ד ליאור שטלצר, המייצג את החשוד מטעם הסניגוריה הציבורית. "חשוב להדגיש שהנאשם הוא אדם חולה ומבוגר בן 71 ללא כל עבר פלילי. מראשית החקירה הוא מסר גרסה שבה הביע צער על השתלשלות העניינים וחזר שוב ושוב על כך שלא הייתה לו כל כוונה לפגוע באשתו".