תחליף לגז המזגנים? תופעה חדשה נפוצה בקרב צעירים רבים, במסגרתה רבים מהם רוכשים בקיוסקים מיכלי גז להכנת קצפת, ושואפים את אותו הגז. אותם מיכלים זמינים וניתן לרכוש אותם בקלות בקיוסקים וחנויות אפייה. צעירים ששאפו את הגז העידו על התחושה: "אתה מטושטש, בחוסר שליטה, כאילו העולם מסתובב". הרופאים מזהירים: "עלול להוביל למוות".  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השיטה בה זה עובד דומה במהותה לגז צחוק וגז המזגנים שהיו נפוצים מאוד בעבר. דרך הפעולה פשוטה וחוקית לכאורה: הצעירים הולכים לחנויות בישול או קיוסקים ורוכשים מיכל קטן שמכיל גז ומשמש להכנת קצפת עבור קונדיטורים, הם משחררים את הגז לבלון ואז שואפים את תכולת הבלון.

בני נוער שעשו זאת העידו על תחושה המזכירה צריכת סמים, מעין אופוריה וערפול. אחד הצעירים סיפר: "כאילו שולח אותך, זה תלוי איך אתה עושה את הבלון. אם אתה משקיע בבלון ועושה אותו לאט לאט, מנפח, מוציא ומחזיר. אתה כאילו מרגיש חוסר שליטה, מטושטש, העולם מסתובב".

הרופאים מזהירים מאוד מהתופעה הזו, ומדגישים שהסם ממכלי הקצפת מסוכן ועלול להוביל אפילו למוות בנסיבות מסוימות. בבדיקות שנעשו, נמצא כי קל מאוד לרכוש את אותו מיכל גז בקיוסקים ובמקומות שמוכרים מוצרים לקונדיטורים.