מספרים שכשהיועץ המשפטי לממשלה שמע את קלטות אילן ישועה, מי שהיה מנכ"ל וואלה! וכיום הוא עד המפתח בתיק 4000, הוא השתכנע כי בין שאול אלוביץ' ובין ראש הממשלה נתניהו התקיימו יחסי שוחד. בחקירתו טען ראש הממשלה כי פניותיו ופגישותיו עם אלוביץ' לא עסקו מעולם בענייני בזק, וששניהם דנו רק בענייני סיקור. אלוביץ' טען את אותו הדבר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אולם תמלילי ההקלטות שנחשפו אמש (שישי) באולפן שישי מוכיחים לכל הפחות שאלוביץ' כרך בקולו שלו את הסיקור בוואלה! לפעולותיו של ראש הממשלה בעבורו במשרד התקשורת. בצאת השבת טען נתניהו בתגובה לפרסום כי מדובר ב"פייק תיק", וכי המשטרה לא טרחה לאמת את דבריהם של אלוביץ' וישועה עם רופאו האישי של נתניהו שמוזכר בשיחה.

"מה שהוא עושה... אני בחיים לא הייתי מאמין שהוא יכול לעשות דברים כאלה", אומר אלוביץ' לישועה על נתניהו. "הוא הולך נגד כולם. זה בכל דבר, מקטן ועד גדול. אני מרגיש חייב כל הזמן". ישועה משיב: "בשביל זה הלכתי לעבודה היום".

בכתב החשדות שגיבש היועץ נגד ראש הממשלה הוא מתאר אך ביום הבחירות של 2015 הכתיב נתניהו ברגעים דרמטיים את תוכני האתר. "בהמשך היום, הנחית את חפץ להעביר לאלוביץ' וישועה סרטון שבעריכתו השתתפת אישית במהלך יום הבחירות, ובו הזהרת ששלטון הימין נתון בסכנה בשל תנועה המונית של ערביי ישראל לקלפיות וקראת למצביעי הימין לצאת ולהצביע לליכוד ואף להניע אחרים לעשות כך", נכתב. "בהמשך לכך, אלוביץ' הנחה את ישועה לפרסם את הסרטון, אשר פורסם בכותרת הראשית של 'וואלה!' תחת הכיתוב: 'נתניהו בסרטון: 'הערבים נעים בכמויות אדירות אל הקלפי''. הסרטון הושאר בכותרת הראשית במשך שעות ארוכות. בסמוך לאחר הפרסום כתב חפץ לישועה: 'הראיתי לביבי מה יש בראשית – מבסוט'".

ממעבר על קלטות ישועה-אלוביץ' ניתן להבין שאלוביץ' וישועה הבינו בדיוק, בזמן אמת, מה משמעות הפעולות שביצעו עבור נתניהו ביום הבחירות. "שמעתי ממישהו, הרופא הזה שהיה חבר שלו, שנמצא שם בבית כל הזמן – הוא אמר שהוא (נתניהו) מוכן להתאבד בשבילי", אומר אלוביץ'. ישועה משיב: "תשמע, הבאת לו את הבחירות. זה לא צחוק". אלוביץ' ממשיך: "זה לא דרישות לא נורמליות מה שהם מבקשים – זה נורמלי לחלוטין".

בכתב החשדות נכתב עוד כי אבי ברגר, מי שכיהן כמנכ"ל משרד התקשורת, פוטר לבקשת אלוביץ'. תחתיו מונה שלמה פילבר, שהפך לעד מדינה. פילבר העיד על ההוראה שקיבל מנתניהו לסייע לאלוביץ'. ההקלטה מוכיחה שבזמן אמת, אלוביץ' חש בשינויים הדרמטיים במשרד.

"תראה, בסוף אנחנו גוף ידידותי", אומר ישועה. "אני מסתכל באתר, אני מחפש את שרה". אלוביץ' אומר בתגובה: "הפקידים עדיין שם (במשרד התקשורת). ברגע שההוא (פילבר) ישנו – אז זה הכל שונה לחלוטין, והוא צועק על כולם [...]. ברגע שיש פגישה בלעדיו [...], הכל משתנה עוד פעם. [...] הוא כמו בולדוזר נכנס, הופך הכל, אבל זה קשה. הוא (ברגר) השאיר שמה, אתה יודע מה הוא השאיר שם". ישועה משיב בחיוב: "את כל המלכודות  האפשריות".

מטעמו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר בתגובה: "בניגוד לדברים שמשתמעים מקטעי התמליל שהבאתם הערב, הסיקור בוואלה על ראש הממשלה נתניהו היה ונשאר עוין, ונעשה גרוע במיוחד דווקא בזמן הקריטי של ערב הבחירות. מדהים שהמשטרה כלל לא טרחה לחקור את הרופא שאלוביץ' מדבר עליו,
אבל בתצהיר שהוא נתן, אמר הרופא שמעולם לא דיבר עם אלוביץ'. אפילו עד המדינה ניר חפץ, שנחשף שלחצו עליו באמצעי הבלתי נתפס של סחיטה ואיומים, אמר בעדותו אחרי שהפך עד מדינה: 'אלוביץ' לא הזיז לנתניהו את קצה הציפורן'. מהתמלילים שלכם ברור שמדובר בשיח פנימי בין אלוביץ לישועה שאינו קשור בשום דרך לראש הממשלה. הסיפור שאלוביץ' המציא על הרופא הוא עוד הוכחה שכל השיחות שלו עם אילן ישועה, שעליהן מבוסס התיק נגד ראש הממשלה נתניהו, הן חסרות ערך. כך מנסה איש הימין אלוביץ' להצדיק בפני איש השמאל ישועה, את קו הסיקור השמאלני שהוביל ישועה בוואלה!".

תגובתו של ד"ר צבי ברקוביץ': "מעולם לא דיברתי עם אלוביץ ומעולם ראש הממשלה נתניהו לא דיבר איתי על ענייני בזק או אלוביץ'.

פרקליטו של שאול אלוביץ׳, עו"ד ז'ק חן מסר בתגובה: "הסכר נפרץ והשטפון של ההדלפות עולה על גדותיו
ומזהם את המעט שעוד נותר מהליך משפטי ראוי והוגן. שלוש שנים של הדלפות מחדרי חקירות ללא תגובה נחרצת של ראשי מערכת האכיפה, שהביאו גם לפירות הביאושים האלה. הציבור כבר מבין שאל לו לסמוך על קטעי הדלפות וחלקי תמלילים הלקוחים ממאות אלפי עמודים של מסמכים ועדויות ואשר מוכיחים כפי שטענו
באריכות בשימוע, שמר אלוביץ' לא עבר את העבורה המיוחסת לו".