"הוא מבלה עם הילדים, ואני נאבקת בכל חודש": שי, בעלה של לירן עבד, נדרס למוות לפני 7 שנים. מאז מתמודדת לירן עם הכאב של האובדן, אך גם עם הקושי הכלכלי הכרוך בגידול ילדים לבדה. הדורס, שישב בכלא פחות משנה וגר בסמוך אליה, רכש בית חדש ומבלה עם ילדיו - בעוד לירן נאבקת לפרנס את המשפחה: "מלחמת הישרדות יומיומית".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"זו תחושה נוראית, תחושה של אכזבה מהמדינה וממערכת המשפט - לא עושים מספיק כדי למנוע, כדי להעניש", מספרת לירן בכאב על גזר הדין שניתן לדורס. "הכי מפריע לי שלא באמת עושים עם זה משהו. הנהג נידון לשנת מאסר בפועל, קיבל קיצור שליש, וישב בפועל 9 חודשי מאסר, הוא יצא בכל חג הביתה ובהמון סופי שבוע, הילדים שלו נהנו מאבא", סיפרה לירן בכעס.

לירן לעומת זאת, נקלעה למשבר כלכלי לאחר שבעלה נהרג, "אני נלחמת לתת לבנות שלי מה שאני יכולה. זה מלחמת הישרדות לסיים את החודש בכבוד. אני מפרנסת לבד, וחיה מקצבה שאני מקבלת מביטוח לאומי, אין מי שיעזור – זה אני לבד", היא מספרת.

הנהג הדורס שיצא מאז לחופשי, גר בסמוך ללירן והיא רואה אותו באופן קבוע: "הנהג הדורס גר לידי, אני מזהה אותו בגינה עם הילדים שלו, מטייל איתם באופניים, מרים אותם על הכתפיים, לבנות שלי אין את זה. הוא כבר הספיק לקנות בית חדש במיליונים ואני צריכה להישאר עדיין עם הרגליים על הקרקע ולשרוד את החודש".  

"בכל תאונת דרכים נהרסת עוד משפחה - אי אפשר להכיל את הדבר הזה, זה בלתי אפשרי, מצפה שהמדינה מערכת המשפט תעשה עם זה משהו, להחמיר, אי אפשר לחיות בצורה כזו שכל יום נהרגים אנשים על הכביש, שמשפחות נהרסות", דרשה.