דריסת השוטרת - התיעוד ואישום: היום (שני) הוגש כתב אישום נגד נהג מדיר חנא, שיועמד לדין בגין דריסה של שוטרת שניסתה לעצור אותו. בתיעוד האירוע, שהגיע לידי החדשות 12, נראים רגעי הדרמה: השוטרים הגיעו לעצור את האיש, שנחשד בהחזקת נשק, ובמהלך הימלטותו הוא דרס שוטרת, פגע בה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתיעוד האירוע שהתרחש בכפר מע'אר בשבוע שעבר נראה רכבו של הנאשם - ג'יפ שחור. כמה שוטרים התקרבו אליו ברכב לבן, בזמן שמספר שוטרים מגבים אותם ומנסים לחסום את היציאה מהמתחם - וביניהם שוטרת המג"ב שנפצע ורגלה נשברה מעוצמת הפגיעה.

לפי התיעוד, התקרית התרחשה כהרף עין תוך שניות: הנאשם הבין שהשוטרים מנסים "לסגור" עליו וברח, תוך כדי שהוא פוגע בשוטרת וממשיך להימלט. שוטר שהיה בסמוך לשוטרת ביצע ירי של מספר כדורים לעבר הרכב הנמלט. לאחר מרדף, החשוד נעצר בחסימה משטרתית בכפר ג'יש (גוש חלב).

עו"ד תומר נווה (צילום: יח"צ)
עו"ד תומר נווה | צילום: יח"צ

עו"ד תומר נווה, פרקליטו של הנאשם, אמר לחדשות 12: "הקליינט שלי שולל מכל וכל שידע שמדובר בשוטרים. באמתחתנו חומרי חקירה שמאשרים זאת. ברגע שיתקבלו כלל חומרי החקירה ניתן תגובה מסודרת".

לפי כתב האישום, הנהג "נסע במהירות פראית לכיוון השוטרת, עלה עם רכבו על רגלה השמאלית של השוטרת, המשיך לנסוע במהירות מופרזת, פגע בניידת וברח". כתב האישום מייחס לו עבירות של חבלה בכוונה מחמירה, הפקרה אחרי פגיעה, חבלה במזיד ברכב, הסתייעות ברכב לביצוע פשע והפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו. העונש על הסעיפים כולם יחד יכול להגיע לעד 20 שנות מאסר. 

גורמים במג"ב אמרו בשיחה עם החדשות 12 כי השוטרת רוצה לחזור לתפקידה כמה שיותר מהר. "האירוע הזה לא יניא אותה מלהמשיך בעבודתה - לתפוס אמצעי לחימה לא חוקיים ביישובים הערביים", הסבירו.