החשד להזנחת הילדה בלוד: הוריה של בת החמש שנמצאה קשורה לבדה במקלחת בתוך דירה הכחישו היום (שלישי) את החשדות נגדם, אחרי שאמש נעצרו ונלקחו לחקירה בתחנת המשטרה. "לא קשרנו, לא התעללנו ובטח לא הזנחנו את הבת שלנו", טענו ההורים. אחד השכנים של המשפחה סיפר לחדשות 12 Online: "שמעתי צעקות בבניין והייתה המולה, אמרו לי שזה בגלל הילדה". 

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה. >>> מהרו להירשם עוד היום

היום יובאו ההורים לבית משפט השלום בראשון לציון, שם יבקשו חוקרי המשטרה להאריך את מעצרם לטובת המשך החקירה. שכן המתגורר בדירה בבניין שממול המשפחה סיפר כי אתמול בשעות הערב נשמעו צעקות בבניין והייתה המולה. לדבריו, הוא שאל את השכנים בסביבה על פשר הצעקות ואמרו לו שזה בגלל הילדה. שכן אחר הוסיף: "הם כמה חודשים פה בבניין. האבא בחור טוב ושכן טוב בסך הכל. שמעתי את הילדה בוכה מהבית שלי אתמול, אבל אני לא יודע מה קרה".

עורכי הדין שוקרי אבו טביק וחי אוזן, פרקליטיהם של זוג ההורים, טענו כי השניים "עזבו את הדירה בשעות הערב והילדה נשארה לישון בדירה". לדבריהם, "בשלב מסוים התקשר לאבא שכן ואמר לו שהוא שומע את הילדה בוכה ושיגיע. הוא עזב הכל, הגיע למקום ופגש את השוטרים בדירה. לחוקרים סיפר האב כי הוא עזב את הילדה ישנה ואין לו מושג מי יכול היה לקשור אותה. הוא טוען בתוקף כי אין כל התעללות או הזנחה".

ילדה אילוסטרציה (צילום: 123rf)
ההורים מכחישים את החשדות. אילוסטרציה | צילום: 123rf

עוד מסרו עורכי הדין כי "הילדה תיחקר על ידי חוקרת ילדים, תמסור את גרסתה ותוכל להסביר מי עשה את זה. לפי מה שאנחנו מבינים לא היו תלונות על התעללות במשפחה בעבר".

גורמים המעורים בפרטי החקירה אמרו כי אמה של בת החמש היא תושבת השטחים שהחלה יחד עם האב בתהליך איחוד משפחות. לאב הילדה יש 11 ילדים מנישואיו הקודמים, זאת בנוסף לארבעה ילדים מהנישואים הנוכחיים. לילדה בת החמש אין תעודת זהות ישראלית.

אתמול הוזעקו שוטרים לדירה לאחר שקיבלו דיווח על קולות בכי ומצאו את הילדה קשורה לבדה במקלחת כשהיא מצויה בתנאי הזנחה קשים. הם פרצו את דלת הבית ופינו את הילדה לקבלת טיפול רפואי בחדר טראומה בבית חולים אסף הרופא שבבאר יעקב, וכרגע מצבה מוגדר בינוני ויציב. הוריה של הילדה, בני 41 ו–36, נעצרו על ידי השוטרים ונלקחו לחקירה. גורם במשטרה סיפר כי מדובר באירוע חמור וכי התמונה שנתגלתה לשוטרים שפרצו אל הדירה הייתה קשה עד מאוד.