טוראי א׳ מחיל האוויר נתפס בשנה שעברה בבסיס צורך ומחזיק במריחואנה. התבצעה לו בדיקת סמים, הוצא מידע ממכשירו הנייד ונגבו עדויות מחיילים ומפקדים רבים. ואולם לבסוף, בשונה ממקרים רבים מסוג זה, הוא לא בילה יום אחד בכלא הצבאי. על טוראי א׳ נגזרו קנס של 750 ש"ח, הורדה לדרגת טוראי ומאסר על תנאי בלבד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

א׳ צריך להודות על כך לפרקליטות הצבאית שהיה לה חלק בנסיבות שהביאו לעונש המופחת. בדיון בעניינו הסתבר כי לתביעה לקח זמן ארוך להגיש כנגדו כתב אישום ולקיים את המשפט בעניינו, ארוך כל כך שהוא היה במרחק של כמה ימים מלחמוק מהתקופה בה הוא יכול להישפט לפי החוק הצבאי לאחר שחרורו מהצבא.

א׳ השתחרר מצה״ל לפני כחצי שנה. על פי חוק השיפוט הצבאי אם לא הוגש כתב אישום לבית דין צבאי על עבירה כאמור, תוך מאה ושמונים יום מהיום שבו חדל להיות חייל כאמור, תחולת החוק הצבאי על החשוד מסתיימת.

עו"ד לימור ברמלי (צילום: החדשות 12)
עו"ד לימור ברמלי | צילום: החדשות 12
בגזר דינו מתייחס לכך סגן נשיאת בית הדין הצבאי מרכז, השופט סא"ל שחר גרינברג: "חלוף הזמן ממועד ביצוע העבירה, חלוף שנה עד הגשת כתב האישום, סמוך למועד שחרורו של הנאשם והעובדה כי הנאשם אזרח היום. בנסיבות אלה מצאתי לכבד את עתירתם של הצדדים לעניין העונש". 

עו"ד אופיר ברמלי (צילום: החדשות 12)
עו"ד אופיר ברמלי | צילום: החדשות 12
עו"ד לימור ברמלי ועו"ד אופיר ברמלי המייצגים את הלוחם מסרו בתגובה: "מדובר במי ששירת כלוחם מצטיין אשר החל את דרכו החדשה באזרחות ומצא עצמו לפתע מתמודד עם כתב אישום שעלול היה להרוס את עתידו, רגע לפני שתחולת חוק השיפוט הצבאי פוקעת לגביו. אנחנו שמחים שבית הדין הצבאי אישר את בקשתנו להסדר הטיעון החריג שמאפשר ללוחם להמשיך בחייו ללא כתם שילווה אותו שנים רבות".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "ביום 14 באוגוסט 2019 גזר בית הדין הצבאי, עונש מאסר מותנה, הורדה לדרגת טוראי וקנס כספי על חייל משוחרר אשר הורשע, במסגרת הסדר טיעון, בעבירה של שימוש והחזקה בסם מסוכן.
מגזר הדין עולה כי בעת שירותו הצבאי, החזיק סם מסוכן מסוג קנאביס והשתמש בו. במסגרת הסדר הטיעון עם החייל נשקלה העובדה כי החייל השלים שירות צבאי מלא והחל את צעדיו באזרחות".