עמוס סילבר, מייסד טלגראס, נכלא בצינוק למשך 7 ימים - זאת בעקבות שני ראיונות שהעניק בסוף השבוע האחרון. כך נודע הערב (ראשון) לראשונה לחדשות 12.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

פרקליטו של סילבר, עו"ד איתי רוזין תקף את ההחלטה בשיחה עם החדשות 12 ואמר כי מרשו נענש על לא עוול בכפו: "עמוס סילבר לא הפר כל תנאי ולמעשה מעולם לא התראיין ולא ידע שהוא מתראיין לגוף תקשורת. עמוס נפל קורבן תמים לפעילותם של אחרים המונעים מאינטרסים אישיים".

עמוס סילבר
חלק מתומכיו של סילבר בביהמ"ש

סילבר התראיין בסוף השבוע האחרון למגזין סוף השבוע של מאקו ולידיעות אחרונות. על האבטחה ההדוקה סביבו אמר למאקו כי הוא מוחזק בתא באבו כביר עם אסיר נוסף שמשגיח עליו מחשש שינסה להתאבד, כשמצלמות מכסות את הנעשה מסביב לשעון: "פחדו שאגמור כמו דודו טופז. הביאו לי קרימינולוג של שב"ס ופסיכולוג שיבדקו אותי, הסוהרים בודקים אם אני בסדר, שומרים עליי כמו כספת שלא אתאבד. הקרימינולוג אמר לי בצחוק: עמוס, אתה תהרוג אותי לפני שתתאבד. באמת שלמרות התנאים הקשים, אין שום חשש כזה. לדעתי אפילו הסוהרים יודעים שאני בחיים לא אפגע בעצמי, הם פשוט לא מוכנים לקחת סיכון".

סילבר שהוסגר לישראל לפני כחודש מאוקראינה ומאז נמצא במעצר, נאשם בשורת סעיפים, בין היתר: תיווך לסחר בסמים מסוכנים, הדחת קטין לסמים מסוכנים, סחיטה באיומים וניהול ארגון פשע. הוא נעצר בתחילת חודש מרס השנה, ואתו נעצרו בישראל עוד עשרות ממפעילי טלגראס בפרשה שכונתה "420". רגע לפני שהוסגר לישראל הוא הצליח לברוח ממלוויו מהמשטרה אוקראינה במהלך היערכותם להסגרתו, וכעבור יממה הצליחו לעצור אותו.

עו

28 נאשמים הועמדו לדין במסגרת כתבי האישום שהוגשו בפרשת טלגראס. הנאשמים כולם עובדים ומנהלים שהפעילו את הקבוצה שפעלה תחת אפליקציית טלגרם. כתב האישום מתאר את תהליך הייזום וההתפתחות של רשת טלגראס, תוך ניצול מאפייניה של פלטפורמת טלגרם, שאפשרו תיווך בין סוחרי סמים לבין הרוכשים, הכל בניצוחה של הנהלת טלגראס, בראשה עמד סילבר.

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "חל איסור על עצורים ואסירים להתראיין לתקשורת ללא קבלת אישור. קיום ראיון במישרין או בעקיפין עם התקשורת מהווה הפרה של נהלים והעצור מטופל בהתאם לנהלים".