יממה לאחר התפנית הדרמטית בחקירת החשד לאונס קבוצתי באיה נאפה, שהתברר כבדייה, מתיישב אביו של אחד משנים עשר הנערים ששהו במעצר מול המצלמות. האב, בכיר בעיריית ירושלים ויועצו הקרוב של ראש העיר משה ליאון, מספר על הימים בהם בילה לצד בנו בקפריסין ומתייחס לאותו הלילה בחדר 723. "זה היה דבר פסול מוסרית מצד הנערים - מישהו היה צריך לעצור את זה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מהרגע שנודע לו כי בנו מעורב בפרשה המריא הבכיר בעירייה לאיה נאפה. אולם במשך 12 ימים הוא הסתגר בחדרו וסירב לדבר עם עיתונאים ולא ענה להודעות או טלפונים. "הקרקע נשמטה מתחת לרגליי, הרגשתי שהשמיים נופלים עליי", שחזר. "מהרגע הראשון ידעתי מי הילד שלי, האמנתי בחפותו".

האב הוא יועץ בכיר לראש העיר משה ליאון שאגב, נאלץ בעצמו, בשל השמועות שפשטו ברשתות החברתיות ובמסדרונות הפוליטיים להבהיר שמי מילידיו לא מעורב בשום דרך באירוע שנחקר בקפריסין. בנו של אותו בכיר שהה באותו הלילה בחדר הסמוך במלון - אבל לא היה חלק מהאירוע. אולם כשהמשטרה הגיעה באותו הבוקר, גם הוא נלקח למעצר.

אביו של אחד הנערים שחזר מקפריסין (צילום: החדשות )
הבכיר בעיריית ירושלים | צילום: החדשות

"הוא סיפר לי שהוא לא היה מעורב והוא לא נגע בבחורה. הוא הרגיע אותי ואמר לי 'אבא אל תדאג'", מספר הבכיר. אחרי שבוע וחצי באיה נאפה הוא התעורר בשעת בוקר מוקדמת, והציץ בנייד שלו. "ראיתי הודעה מעורך הדין ב-01:57: 'בוקר טוב, תבדוק מתי הטיסה הראשונה שעולה לישראל' - אז התחלתי להבין שהצדק יצא לאור", שחזר.

"היה צריך להיות שם מבוגר אחראי"

במשך שעתיים ארוכות הוא חיכה לרגע השחרור יחד עם רעייתו שהגיעה גם היא לאי. עם שובם של הנערים אמש האב התחמק מהמצלמות של הנערים בשדה התעופה.

"מצד הבחורים זה היה דבר פסול מוסרית חד משמעית", מספר האב. "היה אסור שהדבר הזה יקרה בחדר הזה כפי שקרה. אף על פי שהבחורה הסכימה ושיתפה פעולה - אני חושב שהיה צריך לעצור את זה. מישהו שם היה צריך להיות מבוגר אחראי ולהגיד לכולם לעצור".

הורי החשודים באונס בקפריסין, בחגיגות על שחרורם (צילום: החדשות)
הורי החשודים עם שחרורם בקפריסין | צילום: החדשות

הבוקר האריך בית המשפט בפארלמיני את מעצר הצעירה הבריטית שבדתה את האונס הקבוצתי באיה נאפה ביממה. אם תורשע - היא צפויה לשנת מאסר ולתשלום קנס. הצעירה לא הייתה מוכנה לשכור את שירותיו של עורך דין מקומי, אלא עורך דין מטעמה. מכיוון שהוא צפוי להגיע לקפריסין רק מחר, הדיון בעניינה נדחה ביממה. במקביל, עורכי הדין של הנערים הישראלים עוקבים אחרי המשפט של המתלוננת, ונערכים להגיש נגדה תביעת נזיקין בהתאם להתפתחויות המשפט.

ברהנו טגניה ואסף בינדר השתתפו בהכנת הידיעה.