לאחר שבית הדין הצבאי הרשיע אתמול את רנ"ג ערן ישראלי ב-15 סעיפי אונס, מעשה סדום ומעשים מגונים שביצע במשך שנה וחצי בקצינה בדרגת סגן, היום (חמישי) הקצינה דיברה לראשונה עם מקורביה, וסיפרה על התחושות ועל הטיפול הנפשי שהיא מקבלת. בנוסף, לקצינה יש גם מסר מרגיע וחשוב לנפגעי עבירות מיניות בצה"ל: "שום דבר לא שווה את בריאות הנפש שלכן ושלכם".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הייתי חיילת וקצינה מצטיינת והיום אני שבר כלי", היא סיפרה. "אני מקבלת טיפול נפשי, לא יכולה לחשוב על להיות בזוגיות, על לנהל חיים נורמליים - אני לא מסוגלת לתפקד ומוצאת את עצמי תלויה בהורים שלי, וכל זה רק בגלל שלא הלכתי להתלונן בזמן על מה שנעשה לי". 

"עכשיו הסיפור עומד "להיגמר" אבל זה לא באמת נגמר", הוסיפה הקצינה. "יש לי צלקת לכל החיים שאני נושמת ומרגישה כאבים בחזה בכל שניה בכל יום".

הנגד שהורשע אתמול ביצע את המעשים בקצינה, שהייתה אז נגדת תחת פיקודו, בעשרות הזדמנויות - ביום ובלילה - בבסיס הצבאי שבו הם שירתו. על פי כתב האישום, הוא נישק אותה ללא הסכמתה, חיכך את גופו בגופה, נגע בחזה שלה ובאיבר מינה - ואף אנס אותה במושב האחורי של רכב צבאי. בנוסף עלה מכתב האישום כי בכל המקרים הללו, הקצינה ניסתה למנוע מהנגד את המעשים פיזית ומילולית - לא הצלחה.

"עוד מספר עבורם", עו"ד הראל (צילום: דייב סוויני)
עו"ד אלה הראל שייצגה את הקצינה | צילום: דייב סוויני

 

הקצינה שמנסה כעת להשתקם ולחזור לחייה מבקשת להעביר מסר חשוב לנפגעי עבירות מין שמפחדים להתלונן. "אני רוצה להעביר מסר לכל נפגע/ת עבירת מין - יש מי שתומך בכל התהליך של הגשת התלונה וקיבלתי ליווי מקצועי ואישי מאוד", היא טענה. "אל תפחדו להתלונן, שום דבר לא שווה את בריאות הנפש שלכן ושלכם ואף מפקד לא צריך לפגוע בכם/ן".

עו"ד אלה הראל ממשרד עורכי הדין רכבי, הראל ושות', מסרה בתגובה: "בתום הליך של כשנה, אנו מברכים על החלטת בית הדין הצבאי, שמצא להאמין, ללא סייג, לתלונתה של מרשתנו ולהרשיע את הנגד בעבירות מין חמורות, כפי שפורטו בכתב האישום. מרשתנו מקווה שהכרעת בית הדין תאפשר לה להתחיל בהליך שיקום, שוודאי יהא ממושך וקשה כשלעצמו, אולם גם בראייה לאחור, אין היא מתחרטת על בחירתה להתלונן. נהפוך הוא. בכוונתנו להמשיך וללוות את מרשתנו עד לסיום ההליך הפלילי ובהליכים נלווים ומקווים שמקרה זה, בסופו יצאה האמת לאור, יסייע גם לאחרים שלא לחשוש מלהגיש תלונה בגין מעשים פוגעניים שחוו במהלך שירותם הצבאי".

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il